Oferta edukacyjna

 

l

 

Nowość !!!

 Ogłaszamy nabór do liceum ogólnokształcącego z oddziałami sportowymi o specjalności piłka nożna i gry zespołowe /piłka nożna i koszykówka/.


     Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie od roku szkolnego 2020/2021 rozpoczyna rekrutację do klasy I Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami sportowymi o specjalności piłka nożna i gry zespołowe. Do klasy „sportowej” zapraszamy uczniów, absolwentów szkół podstawowych, którzy uprawiają sport wyczynowo, uczęszczają do klas sportowych lub młodzież aktywną fizycznie, która chciałaby rozwijać i poszerzyć swoje umiejętności sportowe.


     Program kształcenia w liceum ogólnokształcącym z oddziałami sportowymi obejmuje wszystkie zajęcia edukacyjne opisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego /m. in. naukę języka angielskiego i niemieckiego oraz wybór od dwóch do czterech przedmiotów w zakresie rozszerzonym/ oraz zwiększenie ilości godzin wychowania fizycznego do 10 godzin tygodniowo. Kształcenie sportowe odbywa się w oparciu o programy szkolenia sportowego opracowane we współpracy z Polskimi Związkami Sportowymi w danej dyscyplinie sportu i zatwierdzone przez Ministra ds. Sportu, co zapewnia uczniom i zawodnikom ciągłość profesjonalnego szkolenia sportowego, możliwość rozwijania uzdolnień i osiągania wysokich wyników w rywalizacji sportowej.


     Zapewniamy wysoki poziom kształcenia ogólnego i szkolenia sportowego poprzez staranny dobór doświadczonej kadry pedagogicznej i trenerskiej.

 

l
Terminy dodatkowe dla kandydatów do liceum ogólnokształcącego 
 /z oddziałami sportowymi o specjalności piłka nożna i gry zespołowe/
l

6.

od 11 do 20 maja 2020 r. 
do godz. 15.00

Złożenie wniosku o przyjęcie do liceum ogólnokształcącego
z oddziałami sportowymi

oraz

- orzeczenia o stanie zdrowia i zdolności do uprawiania danego sportu wydane przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 22.07.2016 r. w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń.

7.

 

od 21do 31 maja 2020 r.

 

Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej.

8.

10 czerwca 2020 r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjna listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej.


Zasady przeprowadzenia testu sprawności fizycznej


 Od roku 2018/2019 przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie funkcjonuje hala sportowa w skład której wchodzą:

- sala sportowa do gier zespołowych o wymiarach 45,6 m x 26,0 m przy wysokości od 770 cm do 943 cm, w której znajdą się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz dwa treningowe boiska do piłki siatkowej i 4 kosze treningowe /w poprzek sali/. Od strony zachodniej w sali sportowej umieszczono systemowe trybuny teleskopowe z 200 miejscami siedzącymi.
- sala gimnastyczna, na poddaszu o powierzchni 153 m2 z przeznaczeniem na aerobik, fitness i siłownię.

   Uzupełnieniem części sportowej jest nowoczesne zaplecze socjalno – sanitarne /pokoje trenerskie, szatnie, magazyny sportowe, itp./. Obok hali sportowej znajduje się odrębny budynek siłowni szkolnej w skład którego wchodzą sala do ćwiczeń siłowych i sala do ćwiczeń gimnastycznych oraz boiska do koszykówki i piłki nożnej.

  Obok szkoły zlokalizowana jest Bursa Szkolna, w której mogą znaleźć zakwaterowanie uczniowie z poza Łańcuta.

   W Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie od 1997 roku z inicjatywy nauczyciela WF Pana dr Adama Bieleckiego działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "ZIELONI" Łańcut. Zawodnicy kluby, głównie uczniowie i absolwenci szkoły rozwijali swoje pasje sportowe w sekcjach zapasów w stylu wolnym i klasycznym, a od roku 2005 r. w sekcji sportów siłowych. O profesjonalizmie i wysokim poziomie pracy trenera i zawodników Klubu najlepiej świadczą wyniki osiągane w rywalizacji sportowej, na zawodach rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata. Niektóre z nich prezentuje poniższa tabela:

Lp.

Nazwa i miejsce imprezy

Miejsce i termin

zawodów

Klub reprezentowali

nazwiska zawodników

Kat.

Wag.

Zdobyte medale

Uwagi

złoto

srebro

brąz

razem

1.

Mistrzostwa Europy Seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc.

Bratysława – Słowacja

7-9.08.2008r.

1.Bielecki Grzegorz

67.5kg

-

-

-

-

IV-miejsce

2.

Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów do lat 23 (w sprzęcie).

Pilsen-Czechy

01-04.07.2009r.

1.Bielecki Grzegorz

75kg

-

-

-

-

VI -miejsce

3.

Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów do lat 23 (w sprzęcie).

Killeen-Texas; USA  
24 -29. 05.2010r.

1.Bielecki Grzegorz

67.5kg

-

-

1- J23

1

 

4.

Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów do lat 23 (w sprzęcie).

Kowno-Litwa

17.05. 2013r.

1.Sroczyk Marta

52kg

-

-

-

-

IV-miejsce

2.Sroczyk Monika

57kg

-

-

-

-

IV-miejsce

5.

Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 23 w wyciskaniu sztangi Leżąc juniorów do lat23
 (w sprzęcie).

Rodby (Dania) 
20-24.05.2014r.

1.Porębny Paweł

59kg

-

-

1- J18

1

 

2.Sroczyk Marta

52kg

-

-

-

V - miejsce

3.Sroczyk Monika

57kg

-

-

-

V - miejsce

4.Paszko Andrzej

66kg

-

-

-

IV - miejsce

5. Puchalik Wojciech

74kg

-

-

-

V – miejsce

6.

Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 23 w wyciskaniu sztangi Leżąc juniorów do lat23 
(w sprzęcie).

Sundsvall (Szwecja) 
20 -24.05.2015r.

1.Sroczyk Marta

52kg

1- J23

-

-

4

 

2.Sroczyk Monika

57kg

-

-

1- J23

 

3.Kojder Michał

83kg

-

1- J18

-

 

4.Porębny Paweł

59kg

-

-

1- J18

 

5.Paszko Andrzej

66kg

-

-

-

IV – miejsce

7.

Mistrzostwa Europy Seniorów WL.

 Pilsen-Czechy

 6-8.08.2015r

1.Sroczyk Marta

52kg

-

-

-

 

IV-miejsce

2.Sroczyk Monika

57kg

-

-

-

 

IV-miejsce

8.

Mistrzostwa Świata Juniorów 
do lat 23 w wyciskaniu sztangi Leżąc juniorów do lat23 
(w sprzęcie).

Rodby (Dania) 
19-24.04.2016r

1.Sroczyk Marta

52kg

1- J23

-

-

3

 

2.Kojder Michał

93kg

-

-

1- J23

 

3.Budziwół Karol

74kg

-

-

1- J18

 

4.Sroczyk Monika

57kg

-

-

-

V - miejsce

5.Paszko Andrzej

74kg

-

-

-

IV - miejsce

6.Trojnar Aleksandra

63kg

-

-

-

IV - miejsce

9.

Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Potchefstroom (Republika     Południowej Afryki) 
16-21.05.2016r.

1.Sroczyk Marta

52kg

1- J23

-

-

4

 

2.Sroczyk Monika

57kg

-

1- S

-

 

3.Paszko Andrzej

66kg

1- J23

-

-

 

4.Kłak Hubert

74kg

-

1- J23

-

 

10.

Mistrzostwach Świata juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Killeen-Texas 
(Stany Zjednoczone Ameryki) 
19-25.04. 2017r .

1.Sroczyk Marta

52kg

1- J23

-

-

4

 

2.Sroczyk Monika

57kg

-

1- S

-

 

3.Paszko Andrzej

74kg

-

1- J23

-

 

4.Kłak Hubert

83kg

1- J23

-

-

 

11.

Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc (w sprzęcie).

Kowno (Litwa) 
22-27.05.2017r.

1.Sroczyk Marta

52kg

1- J23

-

-

2

 

2.Sroczyk Monika

57kg

-

-

-

IV - miejsce

3.Paszko Andrzej

66kg

-

1- J23

-

 

4.Trojnar Aleksandra

63kg

-

-

-

IV – miejsce

12.

Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc (w sprzęcie).

Potchefstroom (Republika     Południowej Afryki) 24-28.04.2018r.

1.Sroczyk Marta

52kg

1-J23

-

-

1

 

2.Sroczyk Manika

57kg

-

-

1-S

1

 

13.

Mistrzostwach Świata juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Helsinki -Vantaa ; Finlandia

17-19.05.2018r

1.Sroczyk Marta

52kg

1-J23

-

-

1

 

2.Sroczyk Monika

57kg

-

-

-

-

VIII-miejsce

3.Kłak Hubert

74kg

-

-

-

-

IV-miejsce

 

Razem

     

9

6

7

22

 

Drużyna LUKS ZIELONI Łańcut przed treningiem w naszej szkolnej siłowni sportowej

Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc (w sprzęcie)
Potchefstroom (Republika Południowej Afryki) 24-28.04.2018r. Reprezentacja Polski.

Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc (w sprzęcie) 
Kowno (Litwa) 22-27.05.2017 r.

Mistrzostwach Świata juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym 
Killeen-Texas (Stany Zjednoczone Ameryki) 19-25.04. 2017r . Reprezentacja Narodowa Polski

Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 i seniorów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym 
Potchefstroom (Republika Południowej Afryki) 16-21.05.2016 r.

 

 

Oferta edukacyjna 2021

 •  

   

   

    

      

   

        Nauka w technikum, dla absolwentów  szkół podstawowych trwa pięć lat. W tym czasie realizowane są zajęcia edukacyjne obejmujące kształcenie ogólne oraz kształcenie zawodowe w formie teoretycznej i praktycznej, dające odpowiednie przygotowanie zawodowe /tytuł zawodowy technika/, umożliwiający bezpośrednio po ukończeniu szkoły podjęcie pracy zawodowej, czego nie umożliwia ukończenie liceum ogólnokształcącego.

   

        Kształcenie ogólne w technikum jest realizowane w tym samym zakresie jak w liceum ogólnokształcącym. W przeciwieństwie do LO uczniowie wybierają nie trzy lub cztery przedmioty ogólnokształcące realizowane w zakresie rozszerzonym, tylko dwa. Przedmioty te muszą być powiązane pod względem treści nauczania z nauczanym zawodem. Po ukończeniu szkoły absolwenci technikum mogą przystąpić do egzaminu maturalnego, a po uzyskaniu świadectwa dojrzałości kontynuować naukę na wyższych uczelniach w wyuczonym lub innym zawodzie lub specjalności.

   

       Kształcenie zawodowe obejmuje zajęcia edukacyjne realizowane w formie teoretycznej, praktycznej i praktykę zawodową realizowaną u pracodawcy. Liczba godzin przeznaczona na realizację kształcenia teoretycznego jest taka sama jak liczba godzin przeznaczona na kształcenie praktyczne i wynosi w całym cyklu nauczania po 750 godzin, łącznie 1500 godzin. Nauka wiadomości i umiejętności zawodowych w wybranym przez uczniów zawodzie odbywa się na zajęciach edukacyjnych w szkole i centrum kształcenia praktycznego z zakresu wyodrębnionych kwalifikacji zawodowych, opisanych pod względem merytorycznym w podstawie programowej kształcenia w danym zawodzie. W każdym zawodzie na poziomie technikum wyodrębnionych jest dwie kwalifikacje.

   

       Z wiadomości i umiejętności objętych wybraną kwalifikacją przeprowadzane są w trakcie nauki w szkole egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Zdanie egzaminu z kwalifikacji zawodowej zostaje potwierdzone przez wydanie świadectwa przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie. Uczniowie, którzy spełnią warunek: ukończyli szkołę, uzyskali pozytywny wynik w zakresie wszystkich kwalifikacji zawodowych, uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Uzyskanie dyplomu zawodowego nadaje absolwentowi szkoły tytuł zawodowy technika, uprawniający do podjęcie pracy zawodowej w wyuczonym lub pokrewnych zawodach. Absolwenci szkoły mający uprawnienia zawodowe w wyuczonym zawodzie mogą poszerzać je zdobywając dodatkowe uprawnienia, w oparciu o system kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

       Nauka w Branżowej Szkole I stopnia, dla absolwentów szkół podstawowych trwa trzy lata. W tym czasie realizowane są zajęcia edukacyjne obejmujące kształcenie ogólne, kształcenie zawodowe w formie teoretycznej i praktycznej. Po ukończeniu szkoły uczeń jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w wybranym zawodzie. Z racji tylko trzech lat nauki uczniowie nie uzyskują pełnego wykształcenia ogólnego.
  Przedmioty ogólnokształcące realizowane są tylko w zakresie podstawowym. Uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności na poziomie podstawowym z zakresu wszystkich przedmiotów ogólnokształcących.


       W Branżowej Szkole I stopnia szczególny nacisk położono na kształcenie zawodowe. W ciągu trzech lat nauki, przeznaczono na nie aż 1600 godzin zajęć edukacyjnych z tego ponad 60% całego czasu przeznaczono na kształcenie zawodowe – praktyczne /960 godz./. Zajęcia zawodowe – praktyczne odbywają się w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie, placówce położonej bezpośrednio w pobliżu szkoły. Uczniowie w wybranym zawodzie na zajęciach edukacyjnych kształcenia zawodowego nabywają wiadomości i umiejętności niezbędne do zdania egzaminu z kwalifikacji zawodowej przypisanej do wybranego zawodu. Po zdaniu egzaminu zawodowego i ukończeniu szkoły absolwenci uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe wydany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie. Daje on tytuł zawodowy np. mechanik samochodowy uprawniający do podjęcia pracy zawodowej w wyuczonym zawodzie.


       Absolwenci branżowej szkoły I stopnia mogą kontynuować dalsze kształcenie w branżowej szkole II stopnia uzyskując po ukończeniu szkoły, wykształcenie średnie, możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego oraz tytuł technika. Mogą również poszerzać kwalifikacje zawodowe w systemie kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

 •  

  .
  .
  .
  .

   

   

   Nowość !!!

   

   Ogłaszamy nabór do liceum ogólnokształcącego z oddziałami sportowymi o specjalności piłka nożna i gry zespołowe /piłka nożna i koszykówka/.


       Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie od roku szkolnego 2020/2021 rozpoczyna rekrutację do klasy I Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami sportowymi o specjalności piłka nożna i gry zespołowe. Do klasy „sportowej” zapraszamy uczniów szkół podstawowych, którzy uprawiają sport wyczynowo, uczęszczają do klas sportowych lub młodzież aktywną fizycznie, która chciałaby rozwijać i poszerzyć swoje umiejętności sportowe.


       Program kształcenia w liceum ogólnokształcącym z oddziałami sportowymi obejmuje wszystkie zajęcia edukacyjne opisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego /m. in. naukę języka angielskiego i niemieckiego oraz wybór od dwóch do czterech przedmiotów w zakresie rozszerzonym/ oraz zwiększenie ilości godzin wychowania fizycznego do 10 godzin tygodniowo. Kształcenie sportowe odbywa się w oparciu o programy szkolenia sportowego opracowane we współpracy z Polskimi Związkami Sportowymi w danej dyscyplinie sportu i zatwierdzone przez Ministra ds. Sportu, co zapewnia uczniom i zawodnikom ciągłość profesjonalnego szkolenia sportowego, możliwość rozwijania uzdolnień i osiągania wysokich wyników w rywalizacji sportowej.


       Zapewniamy wysoki poziom kształcenia ogólnego i szkolenia sportowego poprzez staranny dobór doświadczonej kadry pedagogicznej i trenerskiej.

   

   

Liceum sportowe w Łańcucie

Luks "ZIELONI"

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Łańcut w liczbach

Partnerzy szkoły

Kalendarz

marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach