Sport

Międzynarodowy Puchar Bałtyku

W dniach 27-28.02.2016 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku odbyły się zawody Międzynarodowy Puchar Bałtyku w wyciskaniu sztangi techniką klasyczną - eliminacje do Mistrzostw Świata w Potchefstrom-Republika Południowej Afryki. Nasze miasto Łańcut tradycyjnie z powodzeniem reprezentowało w zawodach pięciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI”, którzy zdobyli łącznie pięć medali, cztery złote i jeden brązowy.

Osiągnięty wynik cieszy podwójnie ponieważ o kolejności miejsc decydowała punktacja według formuły Wilksa tj. (współczynnik z wagi ciała mnożono przez najlepszy zaliczony przez sędziów wynik zawodnika). Występ młodych zawodników z Łańcuta pomimo trudów dalekiej podróży należy zaliczyć do bardzo udanych ponieważ udało się wywalczyć pewne cztery nominacje na zawody finałowe w Afryce.

Oto osiągnięte wyniki końcowe:

1. Aleksandra Trojnar – zdobyła złoty medal i zwyciężyła w grupie wiekowej juniorek do lat 18.
2. Marta Sroczyk – zdobyła złoty medal w kategorii open juniorka do lat 23.
3. Monika Sroczyk – zdobyła złoty medal w kategorii open seniorek.
4. Andrzej Paszko – zdobył złoty medal w wadze do 66kg w i w kategorii open juniorów do lat 23.
5. Hubert Kłak – wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal w wadze do 66 kg i w kategorii open juniorów do lat 23.