Sport

Puchar Polski

W dniu 19.03.2017 roku po raz drugi zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” przy ZST w Łańcucie wystartowali w zawodach Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc które zarazem były eliminacjami do Mistrzostw Świata w Kownie-Litwa. W czasie startu dozwolone było stosowanie sprzętu wspomagającego (specjalistycznych koszul) które są zabronione w wyciskani techniką klasyczną. Juniorzy do lat 18 i 23 byli klasyfikowani z zastosowaniem przelicznika Wilks'a natomiast seniorzy na podstawie kategorii wagowych ustalonych przez Światową Federacji IPF.

Oto osiągnięte rezultaty:

1. Marta Sroczyk – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i srebrny w grupie wiekowej seniorek ustępując pola jedynie najbardziej utytułowanej polskiej sztangistce medalistce igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy Justynie Kozdryk. Uzyskanym wynikiem 115 kg tj.: 144pkt Wilks'a została sklasyfikowana na II miejscu w klasyfikacji OPEN kobiet.
2. Monika Sroczyk – zwyciężyła w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg. Osiągnięty wynik 110kg uplasował zawodniczkę na III miejscu w klasyfikacji OPEN.
3. Aleksandra Trojnar – wywalczyła II miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 18 i III w grupie seniorek w wadze do 63kg. Osiągnięty wynik 82.5kg świetnie rokuje na przyszłość, Ola idzie za przykładem starszych koleżanek klubowych.
4. Andrzej Paszko – wywalczył dwa srebrne medale w grupie wiekowej juniorów do lat 23 i w seniorach w wadze do 74kg. Andrzej wycisnął sztangę ważącą 200kg tj.: 148.88 pkt. Wilks'a co pozwoliło również zdobyć II miejsca w kategorii OPEN juniorów.
5. Karol Budziwół – ukończył zawody na miejscu VII w grupie juniorów do lat 23 z wynikiem 160kg.

Korzystając z okazji serdecznie dziękuję za wspieranie działalności sportowej klubu Panu Staroście i Burmistrzowi miasta Łańcuta, Prezesowi Banku Spółdzielczego Szczepanowi Kozłowskiemu i Państwu Annie i Marcinowi Czyrek właścicielom firmy MAFiK i MARLO z Łańcuta za zapewnienie zawodnikom ubezpieczenia i transportu . Szczególne podziękowania kieruję do Rady i Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli za wsparci finansowe rozwoju talentów sportowych sióstr Marty i Moniki Sroczyk.