Sport

Puchar Polski - Puławy 2018

W dniu 7.04.2018 roku ósemka zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” startowała w zawodach Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym w Puławach, które zarazem były eliminacjami do Mistrzostw Europy w Bordeaux-Francja. Juniorzy do lat 16,18,20 i 23 byli klasyfikowani w kategorii OPEN z zastosowaniem przelicznika Wilks'a. Natomiast seniorzy startowali w kategoriach wagowych ustalonych przez Światową Federacji IPF.

Oto osiągnięte wyniki:

1. Marta Sroczyk – zdobyła trzy złote medale. W wadze do 52kg w grupie wiekowej juniorek do lat 23, w grupie wiekowej seniorek i zwyciężyła w klasyfikacji OPEN juniorek do lat 23 wynikiem 105,96pkt.Wilks'a.
2. Monika Sroczyk – zwyciężyła w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg i zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN seniorek wynikiem 110,99pkt.Wilks'a.
3. Aleksandra Trojnar – wywalczyła V miejsce w wadze do 63kg w grupie wiekowej juniorek do lat 23. Osiągnięty wynik 62.5kg.
4. Gabriela Kubicka – wywalczyła VI miejsce w wadze do 57kg w grupie wiekowej juniorek do lat 18 wynikiem 47.5kg.
5. Michał Osikowski – ostatecznie zakończył zawody na VI miejscu w wadze do 66kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18. Osiągnięty wynik 105kg.
6. Karol Budziwół – zdobył srebrny medal w wadze do 83kg w grupie wiekowej juniorów do lat 20 wynikiem 145kg.
7. Hubert Kłak- zdobył srebrny medal w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 i osiągnął wynik160kg.
8. Andrzej Paszko – wywalczył srebrne medale w wadze do 74kg w grupie wiekowej seniorów wynikiem 150kg.

Drużynowo nasze dzielne zawodniczki zajęły III miejsce i zdobyły puchar w klasyfikacji drużynowej kobiet z wynikiem 339,01 pkt.Wilks'a. .

Serdecznie dziękuję za wspieranie działalności sportowej klubu panu Adamowi Krzysztoniowi Staroście Powiatu Łańcuckiego, panu Stanisławowi Gwizdakowi Burmistrzowi miasta Łańcuta, Prezesowi Banku Spółdzielczego Szczepanowi Kozłowskiemu, państwu Annie i Marcinowi Czyrek. Szczególne podziękowania kieruję do Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego VAN PUR w Rakszawie i Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli za wsparcie finansowe rozwoju talentów sportowych sióstr Marty i Moniki Sroczyk mieszkanek Rakszawy.