Sport
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Laury dla sztangistów z Łańcuta

    Godzina 4.00 jest jeszcze ciemno, wszyscy śpią. Ale nie my, zawodnicy „LUKS ZIELONI ŁAŃCUT”! Dla nas dzień zaczął się o tak wczesnej porze z bardzo ważnego powodu, jakim był wyjazd na VIII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym które odbyły się w dniach 20-21.10.2018 roku w Sosnowcu. Po niecałych trzech godzinach drogi byliśmy już na miejscu. Naszym oczom ukazała się hala sportowa, a po wejściu na nią – ogromny podest przypominający nieco scenę z postawioną w samym jego centrum ławkę ze sprzętem, rzecz jasna, prestiżowej firmy Eleiko.

  Pod nim ustawione były już krzesła, trybuny, zadbano nawet o stoiska, w których można było kupić co nieco i wypić kawę. Wszystko to wyglądało na dopięte na ostatni guzik! Nie mieliśmy jednak zbyt wiele czasu na podziwianie z uwagi na fakt, że już o godzinie 7.00 rozpoczęło się ważenie zawodniczek z kategorii wagowych -47,-52,-57 i 63. Nasz klub reprezentowało ośmioro zawodników: Marta, Monika, Aleksandra, Gabrysia, Ola, Justyna, Hubert i Michał uczniów uczęszczających do łańcuckich szkół średnich ZST, ILO, II LO i ich absolwentów. Na pierwszy ogień do startu przystąpiły dziewczyny. Po starannej rozgrzewce każdy zawodnik z grupy z niecierpliwością oczekiwał, aż jego nazwisko zostanie wyczytane, by móc wejść na podest i pokazać na co go stać. Gdy podejście zostało zaliczone, radość była wielka, zaś gdy jakimś cudem ktoś niefortunnie spalił – pojawiał się stres, który motywował do dalszej walki w kolejnych próbach, mimo że nie było ich wiele, bo tylko trzy. Będąc już na podeście, po zdjęciu sztangi ze stojaka każdy z nas czekał na komendę „start”, by opuścić sztangę, po czym należało przytrzymać ją, zanim nie usłyszy się, aż sędzia poda komendę „góra”, a następnie odłożyć ją na stojak – oczywiście po zasygnalizowaniu. Wierzcie lub nie, ale te dwie-trzy sekundy oczekiwania na komendę „górę”, to najdłuższe sekundy jakie mogą się przytrafić w życiu sztangisty! Niby tak krótko, a ma się wrażenie, jakby przeciągało się całą wieczność! I tym razem zawody okazały się okazją do sukcesów dla naszych zawodników. Zdobyliśmy łącznie osiem medali w tym cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Złote medale w grupie wiekowej juniorek wywalczyły Marta Sroczyk, Aleksandra i Gabriela Blajer a srebro w grupie wiekowej seniorek zdobyły siostry Marta i Monika Sroczyk. Ja startowałam w mistrzostwach po raz pierwszy i ukończyłam rywalizację na czwartym punktowanym miejscu. Cieszę się że moje punkty pomogły naszej drużynie zdobyć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorek do lat 18.

  Również w przypadku chłopaków można pokusić się o stwierdzenie, że spisali się na medal, pomimo startu w późniejszych godzinach, gdzie zmęczenie wszystkim dawało znać o sobie – Hubert wywalczył złoto zaś Michał srebro. Ponadto nasi zawodnicy odnieśli też sukcesy w kategoriach OPEN juniorów.

  Z zawodów wróciliśmy usatysfakcjonowani, gdyż zdecydowana większość naszych zamierzeń została zrealizowana. Pozostaje tylko zbierać siły i kibicować naszym medalistom, którzy po otrzymaniu nominacji PZKFiTS w Warszawie już w maju udadzą się do Tokio w Japonii by reprezentować nasz kraj i tam powalczyć o medale Mistrzostw Świata. Oby i tam moc była z nimi!

  Zawodników do startu w mistrzostwach przygotował trener Adam Bielecki

Justyna Szarek

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1020475

Goście na stronie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach