Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Jasełka 2017

   "Coraz bliżej Święta, coraz bliżej święta, coraz bliżej nas..." Słowami piosenki Anny Szarmach rozpoczęliśmy w naszej szkole coroczne spotkanie jasełkowe. 22 grudnia sala gimnastyczna zmieniona została w pokój gościnny, co wprowadziło nas w świąteczny klimat oraz nastrój miłości i rodzinnego ciepła. Na początku mogliśmy zobaczyć zamieszanie przed świętami, które pojawia się chyba w każdym domu.

    Patrycja Rumak wcieliła się w rolę mamy, która nie potrafiła wczuć się w świąteczną atmosferę. Dla niej najważniejsze było to, aby wszystko przygotować na czas. Swoim zachowaniem raniła bliskich, a w szczególności babcię (Paulina Wikiera). Dopiero, gdy mąż (Jakub Szmuc) wspomniał jej o przeszłości, o pobycie w domu dziecka, postanowiła pod wpływem emocji sięgnąć po pamiętnik. Czytając go i wspominając nieszczęśliwe czasy dzieciństwa zasnęła.

  W tym czasie jej bliscy wszystko przygotowali, a na scenie pojawił się anioł (Wiktoria Rejman) i obudził mamę. Gdy rodzina zasiadała już do stołu, rozległo się pukanie do drzwi. Stała tam dziewczyna (Kamila Wiatrowicz) z niemowlęciem na rękach, gdyż w świąteczny wieczór musiała uciekać z domu. Została zaproszona do środka, aby razem z domownikami spożyć kolację wigilijną. Mama w końcu zrozumiała, że musi lepiej traktować swoich najbliższych, przeprosiła ich i obiecała poprawę. Jednak dzieci Jacek (Konrad Kisiel) i Ewa (Natalia Szpytma) chyba nie za bardzo w to uwierzyły...

  To przedstawienie teatralne pokazało, że często brakuje nam czasu dla bliskich, skupiamy się na rzeczach mało ważnych i zapominamy o tym co, tak naprawdę jest najważniejsze – o rodzinie, miłości i wzajemnym szacunku. W obrazowy sposób ukazało też magię Wigilijnego Wieczoru...

  Po części artystycznej Pan Dyrektor mgr inż. Marek Miezin złożył wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Następnie w klasach odbyły się wigilie, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami złożyli sobie życzenia. Również Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy szkoły zasiedli do wspólnego stołu, by kolędować i życzyć sobie spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018.

  Uroczystości towarzyszył zespół muzyczny, składający się z uczniów kl. 1A, 1B i 3A, 3C a wszystko odbywało się pod czujnym okiem Pani Kamili Konieczny i Pani Beaty Bujak. Świąteczna atmosfera i szczególny klimat sprawił, że magia spektaklu i wspólnie śpiewane kolędy zostaną w naszych sercach na długo...

Patrycja Rumak (1A), Paulina Wikiera (3A)

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1005049

Goście na stronie

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach