Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Dzień otwarty w ZST

   23 marca 2018 roku już po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie otworzył drzwi dla uczniów szkół gimnazjalnych z Łańcuta, Białobrzegów, Świętoniowej, Markowej, Sieteszy, Soniny, Rakszawy, Handzlówki, Gaci, Albigowej, Kańczugi, Sidleczki, Gorliczyny, Woli Małej i Kosiny. Młodzież zgromadzoną w sali gimnastycznej gorąco przywitał dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin, który przedstawił najważniejsze atuty szkoły, kierunki kształcenia oraz możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w stażach, praktykach zawodowych i kursach kwalifikacyjnych.

   Po części oficjalnej gimnazjaliści w niewielkich grupach rozpoczęli spacer po ZST. Mogli zwiedzać pracownie przedmiotowe, gdzie dokładniej poznawali zawody, w których kształci się nasza młodzież, oglądali wyposażenie pracowni oraz różne sposoby wykorzystywania pomocy naukowych.  W pracowni informatyki gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z obsługą programów geodezyjnych WinKalk i Geoportal2. Po krótkim instruktarzu udzielonym przez mgr inż. Monikę Waltoś, uczniowie samodzielnie wykonywali pomiary powierzchni działek ewidencyjnych na mapach cyfrowych. W pracowni geodezji ogólnej mgr inż. Tomasz Bajek zaprezentował praktyczne wykorzystanie nowoczesnych instrumentów geodezyjnych do wykonywania pomiarów.

   Mgr inż. Ryszard Doroz i mgr inż. Tomasz Dudek - nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum pojazdów samochodowych, przeprowadzili diagnostykę samochodu z wykorzystaniem nowoczesnego interfejsu KTS590 i oprogramowania BOSCH ESI TRONIC 2.0. Pokazane zostały przebiegi parametrów pracy silnika w czasie rzeczywistym za pomocą komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Zwiedzający mogli tu też zobaczyć bogate wyposażenie pracowni m.in. podzespoły silników, urządzenia naprawcze czy diagnostyczne.

   W pracowni architektury krajobrazu mgr inż. Anna Balawender zaprezentowała możliwości programów graficznych i projektowych stosowanych w pracy architekta, takich jak Garden Puzzle, Photoshop czy AutoCAD. Dzięki warsztatom przygotowanym przez mgr inż. Dominikę Pyrę wszyscy mogli zetknąć się z barwnym światem roślin. Zobaczyli różnorodne ich wykorzystanie nie tylko w architekturze krajobrazu, ale również we florystyce oraz medycynie naturalnej. Podczas warsztatów każdy mógł samodzielnie wykonać kompozycję kwiatową oraz ziołowe sole do kąpieli.

   Podczas prezentacji zawodu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mgr inż. Andrzej Kowal przedstawił miejsce i znaczenie rolnictwa dla współczesnego świata. Zostały zaprezentowane możliwości techniczne i technologiczne stosowane aktualnie w rolnictwie, związane z tym wymagania oraz oczekiwania od przyszłych pracowników tej branży. W trakcie prezentacji uczniowie gimnazjum mogli zobaczyć działanie różnych końcówek rozpylających nowoczesnych opryskiwaczy, odbył się również pokaz amatorskich filmów nagranych przez uczniów klasy pierwszej TMRiA w trakcie wykonywania prac polowych nowoczesnym sprzętem rolniczym. Uzupełnieniem powyższej prezentacji była zewnętrzna ekspozycja przed głównym budynkiem szkoły ciągników i maszyn rolniczych, w skład której wchodziły:

- ciągnik New Holland T 6.165 wraz z aktywnym agregatem uprawowo- siewnym,
- ciągnik New Holland TL 90 wraz z rozsiewaczem nawozów,
- specjalistyczny ciągnik sadowniczy Mc Cormick F 110 wraz z glebogryzarką międzyrzędową.

  W szkolnej siłowni sportowej gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć fragment treningu specjalistycznego w wykonaniu członków Kadry Narodowej Polski sióstr Marty, Moniki Sroczyk i Andrzeja Paszko absolwentów naszej szkoły i wychowanków Szkolnego Klubu Sportowego LUKS,,ZIELONI” Łańcut, którzy aktualnie przygotowują się do startu w kolejnych Mistrzostwach Świata w Republice Południowej Afryki. Dr Adam Bielecki zaprezentował liczne sukcesy sportowe swoich wychowanków osiąganych na arenach międzynarodowych podczas startów w mistrzostwach Europy i Świata. Dużą atrakcją okazał się również pokaz technik walki z elementami samoobrony. Na zakończenie Pan Bielecki zaprezentował wszystkim obecnie budowany budynek pełnowymiarowej nowoczesnej hali sportowej do gier zespołowych, w którym od września będą prowadzone lekcje wychowania fizycznego.

   W czasie dnia otwartego gimnazjaliści zwiedzili ponadto sąsiadujące z naszą szkołą nowoczesne Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej, gdzie mogli zobaczyć specjalistycznie wyposażone wydziały do praktycznej nauki zawodu.

   Ostatnie chwile z młodzieżą szkół gimnazjalnych spędziliśmy przy smacznym bigosie i ciepłej herbatce, co z pewnością sprzyjało integracji z naszą społecznością szkolną.

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1020488

Goście na stronie

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach