Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

XIII Powiatowe Targi Edukacyjne

  W dniach 24 - 25 kwietnia 2018 roku odbyły się XIII Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których uczniowie klas trzecich gimnazjum, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół i placówek powiatu łańcuckiego. Organizatorami targów byli Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie oraz szkoły ponadgimnazjalne powiatu łańcuckiego.

   Uroczystego otwarcia targów dokonała wicestarosta łańcucki – Pani Barbara Pilawa-Krauz. Pierwszą część targów prowadziła Pani Kamila Konieczny, która powitała wszystkich zaproszonych gości, gimnazjalistów klas trzecich i ich opiekunów oraz dokonała prezentacji oferty edukacyjnej wszystkich szkół i placówek powiatu łańcuckiego. Gimnazjaliści obejrzeli również film promujący szkolnictwo zawodowe w powiecie łańcuckim. W kolejnej części targów gimnazjaliści zaproszeni zostali do stoisk promocyjnych znajdujących się na parterze PCKiEZ i na zewnątrz budynku, gdzie otrzymywali ulotki z informacjami o szkołach, uzyskiwali dokładne informacje o kierunkach kształcenia, możliwościach zdobywania dodatkowych kwalifikacji oraz atutach szkół.

  Do podjęcia nauki w naszej szkole zapraszali gimnazjalistów Natalia Szpytma, Weronika Zagrobelny, Michał Ziemba i Karol Curzytek rozdając ulotki o szkole oraz przygotowane przez uczniów architektury krajobrazu ziołowe sole do kąpieli. Prowadzili oni również indywidualne rozmowy z gimnazjalistami na temat możliwości zdobywania wiedzy i doświadczenia w poszczególnych zawodach, codziennego funkcjonowania szkoły oraz możliwości rozwijania w szkole zainteresowań i uzdolnień.

  Uczennice technikum architektury krajobrazu Zuzanna Brożbar i Klaudia Zwarycz przedstawiały możliwości programów graficznych i projektowych stosowanych w pracy architekta, prezentowały działanie programu Garden Puzzle do projektowania przydomowego ogrodu, wykonywały także projekty ręcznie. 

  Uczniowie technikum geodezyjnego AleksandraTrąd i Krystian Zubek zapoznawali gimnazjalistów z działaniem nowoczesnego sprzętu geodezyjnego oraz z tradycyjnymi metodami kartowania map.

  Na placu przed PCKiEZ w Łańcucie nasi uczniowie również prezentowali zawody, w których się kształcą. Uczniowie technikum pojazdów samochodowych – Patryk Bielecki i Hubert Markowicz diagnozowali elektroniczne układy silnika za pomocą diagnoskopu CDIF/3, odczytywali kody usterek oraz bieżące parametry pracy silnika.

  Uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki Robert Cwynar i Michał Kielar w ciągniku New Holland TL 90 przedstawiali gimnazjalistom możliwości techniczne i technologiczne stosowane w nowoczesnym rolnictwie. Na stoisku techniku architektury krajobrazu zobaczyć można było różnorodne wykorzystanie roślin ozdobnych nie tylko w architekturze krajobrazu, ale również we florystyce oraz medycynie naturalnej. Były tu ziołowe sole do kąpieli, kostki pilingujące, kremy, maści oraz soki i konfitury z ziół i roślin, głównie ozdobnych.

  Katarzyna Wawrzaszek, Lidia Ślawska, AleksandraTrąd, i Jakub Trojnar - uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta - prezentowali pomiary przy użyciu niwelatora i tachimetru. Gimnazjaliści wykorzystując wskazówki starszych kolegów, mogli samodzielnie wykonać pomiary biorąc udział w konkursie „Strzel w cel”. Za poprawnie wykonany pomiar uczestnik zabawy otrzymywał nagrodę.

  Trzeba przyznać, że nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem promowali szkołę. Dziękujemy!!!

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1006606

Goście na stronie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach