Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Konkurs Wiedzy Technicznej

     8 marca 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się czwarta edycja Konkursu Wiedzy Technicznej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych techniką samochodową oraz popularyzowanie wiedzy i umiejętności z zakresu motoryzacji, przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, matematyki i fizyki. W konkursie wzięło udział 40 uczniów ze szkół:

Gimnazjum im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Gorliczynie, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Solarza w Gaci, Publiczne Gimnazjum im. Księdza Kardynała Wyszyńskiego w Rakszawie, Publiczne Gimnazjum w Soninie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dębowie, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. 10 Pułku Strzeleckiego w Łańcucie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej. Uczestników zgromadzonych w sali gimnastycznej gorąco powitał dyrektor szkoły Pan Marek Miezin oraz prowadząca konkurs Pani pedagog Kamila Konieczny. Po przedstawieniu składu komisji oraz ekspertów z poszczególnych dziedzin objętych konkursem, uczestnicy przystąpili do I etapu turnieju. Był to 40-sto minutowy test składający się z 40 pytań.

    Po zakończeniu I etapu wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili nową Powiatową Halę Sportową im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej. W Centrum wzięli także udział w pokazie: Działanie samochodu hybrydowego i diagnostyka jego mechanizmów. W tym czasie jury dokonało podsumowania punktów uzyskanych przez uczestników w I etapie i na tej podstawie wyłoniło 6 finalistów. II etap konkursu składał się z czterech części: matematyczno-fizyczna, pierwsza pomoc przedmedyczna, przepisy ruchu drogowego i motoryzacja. Uczestnicy w tym etapie musieli wykazać się dużą wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnościami praktycznymi, które pokazały, że technika jest ich pasją.

   Po zsumowaniu punktów z I i II etapu, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców IV edycji Konkursu Wiedzy Technicznej:

Miejsce I – Michał Sroczyk
Miejsce II – Jakub Gnyp
Miejsce III – Hubert Woźniak

   Zwycięzcom, Pan Marek Miezin - dyrektor szkoły oraz Pan Robert Szajnar – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Łańcucie, wręczyli dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Przebieg konkursu uświetniły występy wokalne naszej uczennicy Wiktorii Curzytek, działającej w szkolnym Kole artystyczno-teatralnym.

   Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy wiedzy, a opiekunom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie wychowanków!

Fot.  Anna Balawender, Mateusz Kulpa

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Październik 2019
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1065913

Goście na stronie

Odwiedza nas 598 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach