Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

XIV Powiatowe Targi Edukacyjne

   W dniach 24 - 25 kwietnia 2019 roku odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół i placówek powiatu łańcuckiego. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych i przebiegała pod hasłem "Zbuduj z nami swoją przyszłość".

     Uroczystego otwarcia targów dokonali starosta łańcucki Pan Adam Krzysztoń i wicestarosta Pani Barbara Pilawa-Krauz. Pierwszą część targów prowadziła Pani Kamila Konieczny, która powitała wszystkich zaproszonych gości i dokonała prezentacji oferty edukacyjnej wszystkich szkół i placówek powiatu łańcuckiego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum obejrzeli również film promujący szkolnictwo zawodowe w powiecie łańcuckim. W kolejnej części targów wszyscy zostali zaproszeni do stoisk promocyjnych, gdzie otrzymywali ulotki z informacjami o szkołach, uzyskiwali dokładne informacje o kierunkach kształcenia, możliwościach zdobywania dodatkowych kwalifikacji oraz atutach szkół.

    Na stoisku ZST nasi uczniowie prowadzili z zaproszonymi gośćmi indywidualne rozmowy na temat zdobywania wiedzy i doświadczenia w poszczególnych zawodach, codziennego funkcjonowania szkoły oraz możliwości rozwijania w szkole zainteresowań i uzdolnień. Zwiedzający mogli tu zapoznać się z wykorzystaniem programu Garden Puzzle do projektowania przydomowego ogrodu, zobaczyć stanowisko do badania układów zapłonowych, obejrzeć animacje działania podzespołów samochodowych, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i poczęstować się pysznym jabłuszkiem.

    Prezentacje zawodów, w których kształci się nasza młodzież odbywały się również na zewnątrz hali. Uczniowie technikum pojazdów samochodowych diagnozowali elektroniczne układy silnika za pomocą diagnoskopu CDIF/3, odczytywali kody usterek oraz bieżące parametry pracy silnika. Uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ciągniku New Holland TL 90 przedstawiali możliwości techniczne i technologiczne stosowane w nowoczesnym rolnictwie. Na stoisku techniku architektury krajobrazu zobaczyć można było projekty ogrodów i terenów zieleni wykonanych przez naszych uczniów oraz różnorodne wykorzystanie roślin ozdobnych nie tylko w architekturze krajobrazu, ale również we florystyce oraz medycynie naturalnej. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta prezentowali pomiary przy użyciu niwelatora i tachimetru.

    Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z tak wielkim zaangażowaniem promowali naszą szkołę.!!!

fot. Mateusz Kulpa,  LK

 

Partnerzy szkoły

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Kalendarz

Lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1136771

Goście na stronie

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach