Aktualności
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Konkurs języków obcych

      6 marca 2020 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego “Puzzle with Languages”-“Puzzle mit Sprachen”. W rywalizacji wzięły udział zespoły z klas Ic, 2a, 3b, 4a, 4b technikum. Konkurs składał się z trzech rund. I runda – „Znajomość środków językowych”, II runda - „Prezentacja multimedialna”, III runda – „Aktywne dyktando”.
Runda I składała się z 4 zadań. W zadaniu 1 odpowiadały wszystkie grupy jednocześnie.

     Po odczytaniu zdania dotyczącego ogólnej wiedzy językowej, drużyna miała za zadanie podnieść odpowiednią kartkę z odpowiedzią A, B lub C. W zadaniu 2 uczestnicy zmagali się z rozsypanką wyrazową, z której musieli ułożyć poprawne zdanie w języku angielskim i niemieckim. W kolejnym zadaniu „Pytanie – Odpowiedź” drużyna wybierała balon, w którym znajdowały się 2 pytania, na które uczniowie udzielali odpowiedzi w przeciągu 10 sekund. W ostatnim zadaniu 4 –„ Skojarzenia”, uczestnicy mieli za zadanie podanie rzeczownika, który kojarzył im się z trzema słowami.

    W rundzie II drużyny prezentowały wykonaną przez nich wcześniej prezentację multimedialną na wybrany temat dotyczący kultury Wielkiej Brytanii i Niemiec.

    W rundzie III w każdym zespole jeden uczeń podbiegał do tablicy, czytał i zapamiętywał treść, po czym wracał do swojego zespołu, a pozostali zapisywali na karcie odpowiedź. Wygrywała drużyna, która najszybciej wykonała to zadanie.

    Konkurs prowadzili: p. Beata Magdoń i p. Jacek Trzyna. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało JURY w składzie: wicedyrektor szkoły p. Anna Plizga, p. Ewa Brzyszcz i p. Katarzyna Sondej. Konkurs uświetniła swoim występem uczennica klasy 2a Wiktoria Curzytek, która zaśpiewała piosenki w języku angielskim i niemieckim.

    Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa 3bT: Tobiasz Podolec, Arkadiusz Lęcznar
II miejsce – klasa 4aT: Krystian Szewczyk, Jakub Sochacki
III miejsce – klasa 4bT: Michał Osikowski, Hubert Markowicz, Bartłomiej Piekarz

    Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe Pearson, Oxford, Macmillan i LektorKlett, księgarnię językową Bookland i Instytut Goethego oraz pamiątkowe dyplomy. Serdeczne podziękowania składamy także pani Annie Balawender za pomoc przy dyplomach, a także Mateuszowi Kulpie, Patrycji Rumak i Karolinie Marciniec.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Partnerzy szkoły

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Kalendarz

Grudzień 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1164846

Goście na stronie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach