Rok 2015/2016

Mistrzowie sztangi deklasują konkurentów

W dniach 7 – 8.11. 2015 roku w Warszawie zostały rozegrane V Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16, 18, 20, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Techniką Klasyczną. W technice klasycznej zabronione jest używanie sprzętu wspomagającego (specjalistycznych koszul) pozwalających uzyskać lepszy wynik sportowy. W zawodach wystartowało łącznie 216 zawodników z klubów krajowych zrzeszonych w Polskim Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego.

Fantastycznie w zawodach startowali zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Zieloni” Łańcut działającego przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Po raz kolejny potwierdzili oni swoją dominację sportową w Polsce. Podopieczni trenera Adama Bieleckiego tym razem wywalczyli siedem medali w tym sześć złotych i jeden srebrny.

Oto osiągnięte wyniki:

1. Marta Sroczyk – zdobyła dwa złote medale w kategorii wagowej do 52 kg w grupie wiekowej juniorek do lat 20 i w kategorii seniorek. W trakcie swoich występów trzykrotnie poprawiała własny      rekord Polski. Ukończyła mistrzostwa z wynikiem 87.5 kg. Uzyskany wyniki Wilksa 109,79 zapewnił zawodniczce drugie miejsce w klasyfikacji OPEN za siostrą Moniką.
2. Monika Sroczyk - zdobyła dwa złote medale w kategorii wagowej do 57 kg
    w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i seniorek. Wynikiem 100 kg zwyciężyła w klasyfikacji OPEN z przelicznika Wilksa (117,01pkt) najsilniejsza kobieta mistrzostw.
3. Hubert Kłak – wywalczył złoty medal w wadze do 66 kg w grupie wiekowej juniorów do lat 20 i srebrny w grupie wiekowej seniorów. Osiągniętym wynikiem 147.5 kg ustanowił nowy rekord Polski    Juniorów do lat 20 a uzyskanym wynikiem z przelicznika Wilksa (116,24 pkt) zwyciężył w klasyfikacji OPEN juniorów do lat 20.
4. Andrzej Paszko - zdobył złoty medal w wadze do 66 kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 i czwarte miejsce w kategorii seniorów wynikiem 142.5 kg.
5. Karol Budziwół – wywalczył VI miejsce w kategorii wagowej do 74 kg. w grupie wiekowej juniorów do lat 18 wynikiem 102.5 kg.

Był to pierwszy występ Karola na imprezie rangi Mistrzostw Polski dlatego należy zaliczyć go do udanych.