Rok 2013/2014
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

XIII Rodzinny Piknik Integracyjny


    8 czerwca 2014 roku
na terenie boisk Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się zorganizowany przez Powiatowe Koło Związku Niewidomych w Łańcucie XIII Rodzinny Piknik Integracyjny. Współorganizatorami imprezy byli: Starosta Powiatu Łańcuckiego, Burmistrz Miasta Łańcuta, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

oraz Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat objęli Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch i Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON Maciej Szymański.
    O godzinie 11.00 w Kościele Farnym w Łańcucie odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka, a po niej Prezes Powiatowego Koła Związku Niewidomych w Łańcucie Pan Marian Wrona rozpoczął piknik na terenie boisk naszej szkoły.
    Na scenie prezentowali swoje programy artystyczne podopieczni instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne, artyści zespołów działających przy centrach kultury gmin naszego powiatu oraz uczniowie szkół powiatu łańcuckiego. Naszą szkołę reprezentowała, jak zawsze rewelacyjnie, Karolina Morawska, która wraz z koleżanką zaśpiewała kilka pięknych utworów. Piknikowej imprezie towarzyszyły liczne kiermasze, wystawy, loterie fantowe, pokazy sztuki kulinarnej przygotowane przez Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich pod nazwą „Smaki i Aromaty z Galicyjskiej Chaty" oraz pokazy sprzętu pożarniczego przygotowane przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Na stoisku Stowarzyszenia Diabetyków można było dokonać bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyciskania sztangi leżąc, który przygotował dr Adam Bielecki wraz z uczniami i absolwentami naszej szkoły - Martą Sroczyk, Moniką Sroczyk, Łukaszem Słysz, Wojciechem Puchalik, Pawełem Prębnym i Michałem Kojder.
Piękna słoneczna pogoda sprzyjała miłemu spędzaniu czasu, rodzinnym spacerom, a liczne atrakcje – zabawy, konkursy z nagrodami – urozmaicały wypoczynek również najmłodszym uczestnikom pikniku.
    Młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie nie stanęła obojętnie wobec realizacji tak ważnego celu, jaki jest integracja z niepełnosprawnymi. Z dużym zaangażowaniem uczniowie pomagali organizatorom imprezy. Pracowali jako służba porządkowa dbająca o odpowiednie parkowanie samochodów, służyli pomocą osobom niepełnosprawnym. Uczniowie przygotowali także stoisko, na którym prezentowali działalność szkolnego koła Caritas oraz kierunki kształcenia w naszej szkole. Tutaj można było posmakować pysznych drożdżowych rogalików, sprawdzić co kryją w sobie ciasteczka z niespodzianką lub napić się orzeźwiającej wody z cytryną, pomarańczą i miętą. Dla najmłodszych uczestników pikniku czekały słodycze, kolorowe baloniki i kolorowanki do malowania.
    W przygotowaniu pikniku brali udział uczniowie: Lis Klaudia, Bar Andżelika, Szlachta Katarzyna, Karolina Morawska, Witek Mateusz, Drabicki Łukasz, Chmura Jakub, Magoń Dominik, Ostaszewski Dominik, Bojda Adrian, Woś Jarosław, Grad Przemysław, Tonia Krystian, Pusz Wacław, Dawid Ferenc, nasi absolwenci Julia Padiasek i Tomasz Gołojuch, a także nauczyciele: Joanna Dudek, Anna Balawender, Julia Smyrska, Tomasz Dudek i Ryszard Doroz.
 

   Wszystkim bardzo dziękujemy – Anna Plizga i Marek Miezin.

 

 

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Sierpień 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1051219

Goście na stronie

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach