Szkolne koło "CARITAS"
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: zstlancut@oswiata.org.pl, szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Pielgrzymka Maturzystów

   Jak co roku 7.10.2017 r. odbyła się Pielgrzymka Maturzystów naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, którzy wzorowo uczestniczyli w programie przewidzianym przez Wydział Nauki Katolickiej. Tegorocznemu wyjazdowi towarzyszyło hasło: „Być żywym diamentem w koronie Maryi”. Dodatkowo młodzież naszej szkoły w liczbie 17, zwiedziła Centrum Świętego Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie mogła się zapoznać z kultem Bożego Miłosierdzia. Łącznie w pielgrzymce na Jasną Górę z naszej Archidiecezji uczestniczyło 3700 młodzieży maturalnej.

Czytaj więcej...

XVI Rodzinny Piknik Integracyjny

    18 czerwca 2017 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbył się XVI Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej. O godzinie 11.00 w Kościele Farnym w Łańcucie Ks. Bp. Stanisław Jamrozek koncelebrował Mszę Św. a po niej nastąpił uroczysty przemarsz na plac przed MOSiR w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

   W dniu 11 maja 2017 roku w Hali MOSIR odbyła się X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. Po oficjalnym otwarciu imprezy, odśpiewaniu hymnu narodowego i zapaleniu znicza miały miejsce występy zespołu tanecznego „Iskierka” oraz UKS „Akrobata” Łańcut. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe w różnych dyscyplinach. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyciskania sztangi leżąc oraz ćwiczenia sportowo-rekreacyjne, które przygotowali dr Adam Bielecki wraz z uczniami.

Czytaj więcej...

Świąteczna zbiórka żywności

   W dniach 31 marca-1 kwietnia 2017r. członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierali w „Bazarze u Wojciecha” dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Każdy mógł stać się darczyńcą kupując choćby jeden produkt więcej i przekazać go wolontariuszom . Bardzo cieszy nas, że klienci sklepu zaakceptowali ten rodzaj pomocy najuboższym i chętnie wspierali akcje. Z zebranej żywności przygotowano 30 paczek.

Czytaj więcej...

Wycieczka "CARITAS" do Krakowa

   Dnia 17 lutego 2017 roku odbyła się wycieczka wolontariuszy SK Caritas do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w teatrze. I to właśnie Teatr im. Juliusza Słowackiego, jego scena i ludzie, którzy na niej tworzyli, byli bohaterami spektaklu edukacyjnego „ Teatr w Krakowie. Prolog”. Twórcy spektaklu wykorzystali materiały, fakty odnalezione w teatralnych archiwach, by na ich podstawie stworzyć żywe, atrakcyjne i dialogujące z naszą dzisiejszą rzeczywistością, przedstawienie. Oglądany przez nas spektakl – podróż w barwny, wielowymiarowy i efektowny sposób prowadził nas przez najciekawsze wydarzenia historyczne związane z Teatrem im. J. Słowackiego od momentu jego powstania aż po II wojnę światową.

Czytaj więcej...

V przegląd kolęd i pastorałek

  12 stycznia 2017 r. w Sali Balowej Łańcuckiego Zamku odbył się V Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych. Przed zgromadzonymi wystąpiło 15 zespołów ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z całego Podkarpacia. Młodzież z naszego Szkolnego Koła Caritas zaangażowała się w prace związane z przebiegiem spotkania.

Czytaj więcej...

Opłatek Szkolnego Koła CARITAS

  Początek nowego roku oraz trwająca jeszcze atmosfera Bożego Narodzenia to dobre okazje do świątecznych spotkań wspólnotowych. 6 stycznia o godzinie 15.00 rozpoczął się tradycyjny opłatek byłych i obecnych członków Szkolnego Koła Caritas. Na uroczystość przybyli: dyrektor Szkoły p. Marek Miezin, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec, ks. Damian Długosz, opiekunka Koła p. Julia Smyrska oraz 32 wolontariuszy.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Październik 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 923486

Goście na stronie

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach