Rok 2019-2020
37-100 Łańcut, ul. Armii Krajowej 51A, tel.17 225 2286, fax.17 225 6893
e-mail: szkola@zstlancut.pl
  • Zarejestruj

Rok 2019-2020

Pociąg do Wolności

   11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia, podczas uroczystych obchodów, przypominamy sobie, że w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Dzień ten Świętem Niepodległości został ustanowiony dopiero 23 kwietnia 1937 roku, choć już od 1926 był dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej. Jednak dopiero od 15 lutego 1989 roku, z nazwą zmienioną na Narodowe Święto Niepodległości, obchodzony jest rok rocznie.

Czytaj więcej...

Event sportowy SKSonTour

    SKSonTour to cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach programu Szkolny Klub Sportowy organizowanego przez Ministerstwa Sportu. Taka impreza odbyła się w dniu 7.11.2019 roku w łańcuckiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym roku w cyklu imprez biorą udział szkoły podstawowe oraz szkoły średnie z województwa podkarpackiego (łącznie 16 szkół i 320 uczniów z nauczycielami).

Czytaj więcej...

KWESTA NA CMENTARZU

„...Każdemu głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce,
a nagiemu odzież. Jak nie można dużo to mało...”
/ŚW. BRAT ALBERT/

Czytaj więcej...

Dzień Papieski

   31 października br. obchodziliśmy w naszej Szkole XIX Dzień Papieski, którego hasłem były słowa: „Wstańcie, chodźmy!”. Z tej okazji uczniowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali uroczystą akademię, poświęconą osobie św. Jana Pawła II. Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej mieli okazję, by przypomnieć sobie przesłanie, jakie 40 lat temu skierował do swoich rodaków Papież Polak, podczas swojej I Pielgrzymki do Ojczyzny w czerwcu 1979 roku.

Czytaj więcej...

Czas pamięci...

     Dzień Wszystkich Świętych to szczególny czas zadumy, również i dla naszej szkoły. Chcąc uczcić pamięć zmarłych, przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządu uczniowskiego udali się na cmentarz aby zapalić znicze i wesprzeć modlitwą tych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, których nie ma już wśród nas. Odwiedzając groby, Pan dyrektor Marek Miezin krótko wspomniał zasługi, osiągnięcia oraz sukcesy zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły,

Czytaj więcej...

Spotkanie z Michałem Jesionowskim

   Michał "Michu" Jesionowski to najpopularniejszy youtuber motoryzacyjny w Polsce. Jest autorem kanału „Miłośnicy Czterech Kółek”. Zainteresowanie motoryzacją, otworzenie własnego warsztatu samochodowego i stworzenie kanału o mechanice pojazdowej, ściągnęło przed ekrany monitorów miliony widzów. W tym roku wydał książkę pt. „Miłośnicy Czterech Kółek "Zrób to sam. Jak mądrze kupić, właściwie serwisować i tanio naprawić swoje auto”.

Czytaj więcej...

„Solidarnie dla transplantacji”

male    W dniach 22-23 października 2019 r. uczniowie klas trzecich i czwartych technikum oraz 1a szkoły branżowej wzięli udział w spotkaniach informacyjno-edukacyjnych „Solidarnie dla transplantacji”. Spotkania prowadziła Pani Barbara Wiśniowska – koordynator transplantacyjny, pracownik szpitala w Przeworsku. Kampania „Solidarnie dla transplantacji”, będąca kontynuacją działań rozpoczętych w 2015 roku pod hasłem „Zgoda na życie”, realizowana jest przez Fabrykę Komunikacji Społecznej na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej.

Czytaj więcej...

Koło fotograficzne

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Luks "ZIELONI"

Łańcut w liczbach

Instytucje wspierające młodzież ZST

Kalendarz

Listopad 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 1072094

Goście na stronie

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Rodby-Dania 2016 - relacja na żywo

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall-Szwecja 2015 - relacja na żywo

 

Szkoła w mediach