Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi

W dniach 26-27.06.2021 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym a zarazem III Memoriał im. Wojciecha Kardynalskiego. Swoje występy w mistrzostwach mogą zaliczyć do bardzo udanych zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI" przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie którzy wywalczyli w zawodach sześć medali (trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe).

Oto osiągnięte wyniki:

1. Szymon Szpytma - zdobył złoty medal w grupie wiekowej juniorów do lat 16 w wadze do 59kg - wynikiem 67.5kg.
  2. Aleksandra Blajer - zdobyła srebrny medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i brązowy w grupie wiekowej seniorek w wadze do 52kg - wynikiem 67.5kg.
  3. Gabriela Blajer - zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i brązowy w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg wynikiem 70kg.
  4. Karol Budziwół - zdobył złoty medal w grupie wiekowej juniorów do lat 23 w wadze do 83kg - wynikiem 152.5kg.
  5. Hubert kłak - ukończył swój start na miejscu IV w grupie wiekowej seniorów w wadze do 83kg - wynikiem 162.5kg.

W klasyfikacji OPEN wszystkich juniorek do lat 23 siostry Aleksandra i Gabriela Blajer ukończyły zawody na miejscu drugi i trzecim a w klasyfikacji klubowej drużyna z Łańcuta ukończyła mistrzostwa na miejscu drugim w grupie  wiekowej junior do lat 23.

Podsumowując zawodnikom gratuluję osiągnięć sportowych i dziękuję wszystkim w naszym mieście którzy wspierają naszą działalność.