Aktualności

Spotkanie z DEVELOPRESS & RYWAL

   W dniu 21 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku odbyło się spotkanie delegacji Firmy DEVELOPRESS & RYWAL, Firmy patronackiej dla kierunku budowlanego z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Łańcucie i Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. W spotkaniu wzięli udział Starosta Łańcucki – Adam Krzysztoń, dyrektor ds. inwestycji Firmy DeveloPres – Wojciech Staszkiewicz, z-ca dyrektora Firmy RYWAL – Jacek Maksymowicz oraz dyrektor ZST w Łańcucie – Marek Miezin i nauczycielka przedmiotów budowlanych – Anna Grzybowska.

      Spotkanie rozpoczęło złożenie życzeń bożonarodzeniowych i świątecznych, po czym rozpoczęła się dyskusja na wiele aktualnych tematów społecznych, gospodarczych i edukacyjnych. Tematem wiodącym w dyskusji była dalsza współpraca, a w szczególności działania jakie należy podjąć w nadchodzącym nowym roku w celu rozwoju, uatrakcyjnienia i podniesienia jakości kształcenia uczniów w zawodzie technik budownictwa Przedstawiciele Firmy DeveloPres, wiodącego developera i wykonawcy inwestycji budowlanych na rynku mieszkaniowym podkarpacia zapewnili o dalszym wspieraniu szkoły w zakresie organizacji wycieczek zawodowych, 4-tygodniowych praktyk zawodowych, wyposażenia pracowni budownictwa w niezbędne pomoce dydaktyczne wykonane przez pracowników Firmy pod zamówienie nauczyciela przedmiotów budowlanych oraz udziału pracowników Firmy w działaniach związanych z rekrutacją uczniów do klas pierwszych technikum w zawodzie technik budownictwa. Pan Starosta Adam Krzysztoń pokreślił znaczenie bliskiej współpracy pomiędzy pracodawcą, a szkołą w zakresie możliwości poznania przez uczniów nowatorskich urządzeń i technologii budowlanych, organizacji placu budowy, a po ukończeniu szkoły i uzyskaniu kwalifikacji zawodowych możliwości podjęcia pracy i rozwoju zawodowego w wyuczonym zawodzie. Zapewnił, że będzie wspierał wszelkie podejmowane działania sprzyjające coraz bliższej współpracy Firmy DeveloPres i Szkoły. Dyrektor szkoły, Marek Miezin oraz pani Anna Grzybowska podziękowali kierownictwu Firmy DeveloPres za dotychczasową współpracę, pomoc w rozwijaniu umiejętności uczniów w zakresie budownictwa, podkreślili ogromne korzyści edukacyjne płynące dla uczniów oraz prestiż dla szkoły, jaki daje możliwość współpracy z tak dynamicznie rozwijającą się firmą budowlaną.

   Spotkanie upłynęło w bardzo miłej świątecznej atmosferze, było jednocześnie podsumowaniem dotychczasowej współpracy, jak również przyczyniło się do zaplanowania dalszych wspólnych działań sprzyjających rozwoju kierunku budowlanego w ZST w Łańcucie.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Goście na stronie

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach