Aktualności

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu.

W dniach 13-14.05.2023 roku w Knurowie został rozegrany Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Startujący w Pucharze Polski oprócz walki o medale walczyli o kwalifikację na start w Mistrzostwach Europy a startujący w Mistrzostwach Polski walczyli o możliwość startu w Mistrzostwach Świata. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski WL klasyfikowani byli w swojej grupie wiekowej z przelicznika IPF tj. współczynnik z wagi zawodnika mnożono przez najlepszy zaliczony przez sędziów wynik. W Mistrzostwach Polski obowiązywały kategorie wagowe.

Siedem medali łącznie dla Łańcuta w zawodach zdobyli zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ZIELONI przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie -  tym pięć złotych, jeden srebrny i brązowy.

1. Aleksandra Blajer - zdobyła cztery medale. Złoty i srebrny w Pucharze Polski i dwa złote w Mistrzostwach Polski w startując grupie wiekowej juniorek do lat 23 i seniorek. Ważąc 53kg podniosła ciężar 80kg.
2. Ząbroń Hubert – zdobył złoty medal Mistrzostw Polski WL w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 16 a uzyskanym wynikiem 100kg wygrał klasyfikację OPEN juniorów do lat 16.
3. Becla Kamil - zdobył złoty medal Mistrzostw Polski WL w wadze do 59kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18 wynikiem 100kg.
4. Ptaszek Dawid – wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski WL w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18 wynikiem 92,5kg.

W klasyfikacji końcowej juniorów młodszych zawodnicy z Łańcuta zdobyli I miejsce i puchar drużynowo.