Aktualności

55-lecie ukończenia Technikum

   W dniu 22 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się w rocznicę 55 - lecia ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie zjazd absolwentów klas V „a” i V „b” – rocznik 1969. Organizatorami zjazdu byli Panowie: klasa V „a” - Jan Sebzda, Henryk Rydzik, Kazimierz Tama, klasa V „b” – Tadeusz Kluz, Ryszard Walawender, Stanisław Nitkiewicz. Zjazd rozpoczął się o godzinie 11.00 od udziału absolwentów i gości w Mszy Świętej w intencji uczniów i nauczycieli Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioł w Łańcucie.

   Następnie około godz. 11.00 w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyły się spotkania w klasach, w którym obok przybyłych absolwentów szkoły wzięli udział zaproszeni goście tj.: mgr inż. Stefan Ruta wychowawca klasy V „b”, dyrektor szkoły w latach 1882 – 1995, mgr inż. Stanisław Bieniasz wychowawca klasy V „a”, mgr inż. Ryszard Fus – kierownik warsztatów szkolnych, od 01.09.1969 do 31.07.1973 dyrektor szkoły, dr Eugeniusz Szal długoletni wicedyrektor szkoły oraz mgr inż. Marek Miezin, obecny dyrektor szkoły. W trakcie spotkań klasowych „po 55 – latach” wychowawcy klas „sprawdzili obecność”, a następnie absolwenci opowiedzieli o osiągnięciach zawodowych i losach po ukończeniu szkoły do dnia dzisiejszego.

  Po spotkaniu w szkole zebrani absolwenci i goście przeszli do Bursy Szkolnej w Łańcucie, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. W trakcie przygotowanego poczęstunku zebrani w dalszym ciągu wspominali lata szkolne. Swoimi wspomnieniami podzielili się z zebranymi m. in. Panowie Tadeusz Zakielarz, Tadeusz Kluz, Ryszard Walawender. Spośród zaproszonych gości „dawne czasy” wspominali: Pan Ryszard Fus, który podziękował za zaproszenie, podkreślił, że mimo stosunkowo krótkiego okresu pracy w szkole wspomina go bardzo mile ze względu na wielu wyjątkowych ludzi z którymi współtworzył szkołę, jak również absolwentów z którymi współpracował po zakończeniu pracy w szkole, Pan Eugeniusz Szal, który również podkreślił szczególny klimat, jaki panował w szkole, który sprzyjał nauce, zdobywaniu kwalifikacji zawodowych oraz pracy w wielu kołach zainteresowań. Na koniec tej części spotkania głos zabrał pan Marek Miezin – obecny dyrektor szkoły. Przedstawił obecną sytuację szkoły, kierunki kształcenia, zmiany organizacyjne jakie nastąpiły w ostatnich latach w kształceniu zawodowym oraz sukcesy i porażki z jakimi na co dzień zmaga się kadra dydaktyczna szkoły. Atrakcją muzyczną spotkania był koncert Zespołu Regionalnego z Krzemienicy.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 356 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach