25-lecie działalności Caritas

    20 czerwca 2015 roku uczniowie Szkolnego Koła Caritas: Klaudia Litwin, Bartłomiej Wrona, Dawid Kubala wraz z opiekunami Panią Julią Smyrską i ks. Maciejem Kandeferem mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach 25-lecia działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Archikatedrze Przemyskiej odprawianą pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika – Metropolity Przemyskiego.


   Dalsza część spotkania odbyła się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Uroczystość jubileuszową poprowadziła nasz Pani pedagog Kamila Konieczny wspólnie z Panem Marcinem Patronikem.
   W programie m.in. wystąpiły dzieci z SK Caritas z Bolestraszyc, uczestnicy WTZ z Leżajska. Nad oprawą muzyczną czuwał kwintet smyczkowy pod nazwą „Po 13-stej” z Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa. Podczas uroczystości zaprezentowano film ukazujący działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
   Caritas nie byłoby gdyby nie ludzie ją tworzący, czym byłaby bez dziesiątek tysięcy wolontariuszy kwestujących na ulicach miast naszej archidiecezji, wchodzących ze swoją pomocą do każdego środowiska, w którym są potrzebni. Nie można też zapomnieć o rzeszach dobroczyńców począwszy od osób indywidualnych poprzez tych, którzy regularnie przekazują darowizny, skończywszy na instytucjach wspomagających tą działalność. Podczas gali zostały wręczone wyróżnienia i statuetki dla tych, którzy głosem Kapituły, zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz najbardziej potrzebujących.
   Na zakończenie całej uroczystości każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy prezent w postaci filmu prezentującego działalność Caritas, książki wydanej specjalnie na tę okazję, płyty Chóru Magnificat, gazetki, serducha oraz słodkości.

  Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, na której znajduje się relacja z Jubileuszu 25-lecia powstania Caritas Archidiecezji Przemyskiej…