Rok 2020-2021

Mistrzostwa Polski - Warszawa 2020

W dniach 18-20.09.2020 r. w Warszawie na terenie hal wystawienniczych Expo XX1 odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. Łańcut i Podkarpacie w zawodach promowało pięciu zawodników wychowanków Szkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI" przy Zespole Szkół Technicznych. Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer, Karol Wawrzaszek, Karol Budziwół i Hubert Kłak.

I tym razem zawodnicy z Łańcuta nie zawiedli. W czasie swoich występów udowodnili, że są najlepsi w kraju. Była walka, stres, były ogromne emocje ale ostatecznie wszystko skończyło się sukcesem, zdobyciem czterech medali w tym trzech złotych i jednego srebrnego.

Oto osiągnięte wyniki:

1. Aleksandra Blajer - zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 20 w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 72,5kg. Ostatecznie po przeliczeniu punktów IPF okazało się że Ola jest najlepszą zawodniczką w Polsce w kategorii OPEN kobiet grupie juniorek do lat 20.
2. Gabriela Blajer - zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 20 w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 67.5kg. W trzecim podejściu Gabrysia podjęła próbę pobicia rekordu Polski ciężar podniosła ale sędziowie w głosowaniu 2/1 podejścia nie zaliczyli. W kategorii OPEN zawodniczka wywalczyła III miejsce.
3. Hubert Kłak – wywalczył złoty medal w grupie wiekowej seniorów w kategorii wagowej do 83kg. Wynikiem 187,5kg.
4. Karol Wawrzaszek - zdobył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 66kg wynikiem 105kg.
5. Karol Budziwół – ukończył zawody na IV miejscu w grupie wiekowej juniorów do lat 23 w wadze do 83kg. Wynikiem 145kg. Do zdobycia medalu zabrakło 5kg.

W klasyfikacji drużynowej klubów w grupie wiekowej kobiet do lat 20 zdobyte dwa złote medale uplasowały nasz klub na II miejscu w Polsce.

Korzystając z okazji dziękuję samorządom powiatu, miasta i dyrekcji ZST w Łańcucie za wspieranie działalności sportowej klubu.