Aktualności

Wycieczka do Sieniawy

   27.10.2022 roku uczniowie klasy 1a TAK/TL wraz z opiekunami zwiedzili tereny Nadleśnictwa Sieniawa. Po zapoznaniu z historią Nadleśnictwa, jego strukturą organizacyjną, położeniem, warunkami środowiskowymi oraz walorami przyrodniczymi uczniowie przeanalizowali wraz z paniami leśniczymi projekt koncepcyjny miejscowego arboretum. Potem zostali zaproszeni na spacer po ww. ogrodzie dendrologicznym, który jest położony obok budynku biura Nadleśnictwa.

    Ciekawą atrakcją był „spacer w koronach drzew” oraz niedawno powstała pasieka z ręcznie malowanymi ulami.

    W Sali Edukacyjnej uczniowie mogli przejść się po ścieżce sensorycznej, posłuchać oraz odgadnąć odgłosy leśnych zwierząt, porozmawiać o lesie i jego mieszkańcach, a także znaczeniu drzew dla gospodarki oraz zdrowia ludzi.

    Następnie młodzież została przewieziona na teren leśny gdzie włączyła się do akcji sadzenia drzewek oraz krzewów. Uczniowie posadzili wraz z leśnikami szpaler krzewów róż oraz drzewa rodzime.

    Pracownicy Nadleśnictwa chętnie dzielili się wiedzą i odpowiadali na nurtujące młodzież pytania. Po zgłębieniu wiedzy wszyscy miło spędzili czas przy ognisku, przy dźwiękach gitary i wspólnym śpiewie.

Serdecznie dziękujemy leśniczemu Panu Mariuszowi Jabłońskiemu za zaproszenie i gościnność.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

grudzień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach