Rok 2018-2019

Rok 2018-2019

Pożegnanie klas IV technikum

    „Właściwie nie boję się nieznanego. Tylko trochę szkoda mi tracić to, co znam (...)”
26 kwietnia 2019 roku stał się dla uczniów klas czwartych technikum nie tylko dniem zakończenia roku szkolnego 2018/2019, ale także czasem pożegnań: z przyjaciółmi, kolegami z klasy, wychowawcami, gronem pedagogicznym oraz murami, w których spędzili cztery lata, zdobywając cenną wiedzę i przygotowując się do podróży w dorosłość. Podróży, która właśnie się rozpoczyna...

Czytaj więcej...

XIV Powiatowe Targi Edukacyjne

   W dniach 24 - 25 kwietnia 2019 roku odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół i placówek powiatu łańcuckiego. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych i przebiegała pod hasłem "Zbuduj z nami swoją przyszłość".

Czytaj więcej...

Świąteczna zbiórka żywności

    W dniach 05 i 06 kwietnia 2019 r. młodzież zrzeszona w SK Caritas przeprowadziła w „Bazarze u Wojciecha” Świąteczną Zbiórkę Żywności na potrzeby uczniów naszej szkoły oraz Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej. Z zebranej żywności przygotowano 30 paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy przede wszystkim właścicielowi sklepu oraz wszystkim pracownikom za okazaną życzliwość podczas zbiórki.

Czytaj więcej...

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

    W dniu 04 kwietnia 2019 roku Hali MOSiR odbyła się XII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. Po oficjalnym otwarciu imprezy, odśpiewaniu hymnu narodowego i zapaleniu znicza miały miejsce zabawy ruchowe. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe w różnych dyscyplinach. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyciskania sztangi leżąc oraz ćwiczenia sportowo-rekreacyjne, które przygotowali dr Adam Bielecki wraz z uczniami.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Motoryzacyjny

    W dniu 1 kwietnia 2019 r. uczniowie Technikum Pojazdów Samochodowych uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Motoryzacyjnym „ Technika motoryzacyjna to moja pasja”. Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Tobiasz Podolec, Michał Osikowski i Jan Sowa.

Czytaj więcej...

Powiatowe biegi przełajowe

   W dniu 27.03.2019 r. odbyły się Finały Powiatowych Biegów Przełajowych dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi biegacze. W kategorii chłopców zdobyliśmy drużynowo pierwsze miejsce, nasze dziewczęta były trzecie. Indywidualnie mistrzem powiatu został Damian Koba, trzeci był Wojtek Krok, pozostali chłopcy uplasowali się w pierwszej ósemce. Wśród dziewcząt indywidualnie trzecie miejsce zajęła Karolina Jawniak, piata była Katarzyna Wawrzaszek.

Czytaj więcej...

Turniej o Puchar dyrektora ZST

    W sobotę 23.03.2019 r. w Powiatowej Hali Sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie przy ulicy Armii Krajowej 51 odbył się Turniej o Puchar Dyrektora ZST. Był to pierwszy tego typu turniej organizowany we współpracy z klubem sportowym Spec STAL Łańcut, który miał na celu promocję szkoły oraz promocję klasy sportowej która ma powstać we wrześniu. W turnieju wzięli udział uczniowie III klasy gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej którzy od września rozpoczną naukę w szkole średniej.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty w naszej szkole

   22 marca 2019 roku Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, po raz kolejny, otworzył drzwi dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Odwiedzili nas uczniowie z Łańcuta, Soniny, Gaci, Krzemienicy, Handzlówki, Markowej, Woli Małej, Trzebosi, Zalesia, Dębowa, Dąbrówek, Żołyni, Kańczugi, Nowosielec, Sieteszy, Świętoniowej i Rakszawy. Młodzież zgromadzoną w sali gimnastycznej gorąco przywitał dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin. Przedstawił on najważniejsze atuty szkoły, kierunki kształcenia oraz możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w stażach, praktykach i kursach kwalifikacyjnych.

Czytaj więcej...

Dni Patrona

   22 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły Jana Inglota. Na wstępie mgr Wacław Magoń krótko przedstawił historię ZST a następnie uczeń klasy II b TPS Jakub Szmuc zapoznał uczestników z bogatym życiorysem i osiągnięciami naszego patrona Jana Inglota. Główną częścią tej imprezy był Szkolny Konkurs Wiedzy o Historii i Patronie ZST.

Czytaj więcej...

Dzień przedsiębiorczości

   W dniu 20 marca 2019 r. odbyła się szesnasta edycja ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”. Ideą jego jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi, w celu lepszego przygotowania ich do wejścia na rynek pracy. W tym dniu 20 uczniów naszej szkoły z klasy IIB TPS zostało przyjętych przez jedne z większych firm motoryzacyjnych w okolicy: ”Serwis-Hoffman” w Rzeszowie, FHU” SZiK”- serwis samochodowy w Tyczynie, oraz „AUTO PREMIUM” dealer BMW w Świlczy. 

Czytaj więcej...

Targi rolnicze AGROTECH

    Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej to ćwierć wieku historii i transformacji polskiego rolnictwa. Największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane w halach wystawienniczych i największe w Polsce targi, spośród wszystkich branż gospodarki – już te dwa fakty czynią z targów AGROTECH w Kielcach miejsce, które każdy rolnik powinien obowiązkowo odwiedzić, by opłacalnie zarządzać swoim gospodarstwem!

Czytaj więcej...

Szkolny Turniej Wiedzy Matematycznej

    14 marca 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się po raz piąty Szkolny Turniej Wiedzy Matematycznej „Potyczki z Królową Nauk”. W rywalizacji brały udział trzyosobowe zespoły z klas I - IV technikum. Turniej składał się z pięciu rund. I runda – „Pytanie – Odpowiedź”, II runda - „Skojarzenia”, III runda – „Prawda – Fałsz”, IV runda – „Praca z tekstem matematycznym” – liczby rządzą światem, V runda – „Kto pierwszy – ten lepszy”.

Czytaj więcej...

Sukces naszych uczniów

     14 marca br. Krystian Szewczyk z kl. 3A zdobył wyróżnienie w finale Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Sukces zapewniła Krystianowi pełna pasji recytacja wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Przesłanie Pana Cogito”.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 333 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach