Rok 2016/2017

Rok 2016/2017

Wycieczka do Zakopanego

  Czerwiec to nie tylko czas wytężonej nauki, ale również miesiąc sprzyjający wyjazdom krajoznawczym i wycieczkom klasowym. Dlatego, aby trochę odpocząć, zregenerować się i nabrać sił do końcowego wysiłku umysłowego i walki o oceny w dniach 7-9 czerwca 2017 roku, w gronie nauczycieli i uczniów klas technikum, wyjechaliśmy do Zakopanego, blisko 30 tysięcznej, zatopionej w naturalnej zieleni miejscowości leżącej u stóp Tatr.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Malawa Fun Park-u

   Na jednej z godzin wychowawczych wspólnie podjęliśmy decyzję, żeby pojechać na wycieczkę. Szybko ustaliliśmy, że celem wyjazdu będzie Malawa, gdzie znajduje się Fun Park. Jak ustaliliśmy, tak zrobiliśmy – o godzinie 8 rano 2 czerwca 2017r. wszyscy stawili się w autokarze, żeby ruszyć ku przygodzie. Na miejscu, które okazało się bardzo malownicze, czekało nas mnóstwo atrakcji: gra w paintball’a na dużym poligonie, tyrolka, a na zakończenie – ognisko. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Świata - Kowno 2017

   W dniach 23-27 maja 2017 roku w Kownie - Litwa; odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w sprzęcie dopuszczalne stosowanie (specjalistycznych koszul). W mistrzostwach udział wzięło 26 reprezentacji narodowych. Warto przypomnieć, że w dniu 19.03.2017 roku zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” wystartowali w zawodach Pucharu Polski, które rozegrano w Kielcach i tam walczyli o uzyskanie nominacji na wyjazd na Mistrzostwa Świata.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Sejmie

   23 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP pod patronatem posła na Sejm Kazimierza Gołojucha oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego. Na początku zebranych powitał dyrektor ZST w Łańcucie mgr inż. Marek Miezin. Zwrócił się również do uczestników konkursu zachęcając ich do pogłębiania wiedzy oraz angażowania się w sprawy społeczne i aktywność obywatelską.

Czytaj więcej...

Powiatowy Rajd Rowerowy

   W dniu 20-go maja odbył się XXXIII Powiatowy Rajd Rowerowy w którym wzięło udział około 200 uczestników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. W rajdzie uczestniczyła również grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły inaugurując działalność Szkolnego Koła Turystyki Rowerowej „TM-Rower” Rajd rozpoczął się na parkingu kościelnym w Kraczkowej, a następnie przez Wysoką rowerzyści dotarli do Soniny, gdzie w ramach odpoczynku zwiedzili i wysłuchali informacji na temat XVI wiecznego zabytkowego drewnianego kościoła

Czytaj więcej...

„Bezpieczna Przyszłość”

   17 maja 2017 roku uczniowie klasy 2c TPS wzięli udział w IV Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 koncertem orkiestry wojskowej, następnie prof. Jerzy Posłuszny Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej powitał zaproszonych gości i zgromadzoną młodzież - uczestników święta bezpieczeństwa. Podkreślił, że tegoroczne święto rozpoczęło obchody 5-lecia realizowanego przez WSPiA Programu „Bezpieczna Przyszłość”, w skład którego wchodzi m.in. Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

„Chorzy” z ZST

   17 maja 2017r. uczniowie klas 1a, 1b i 2a udali się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie o godz. 9.30 odbył się spektakl „Chory z urojenia” w reż. Waldemara Śmigasiewicza. Inspiracją do stworzenia sztuki stała się komedia Moliera, która dzięki połączeniu nietypowego poczucia humoru oświeceniowego pisarza ze współczesnymi aspektami potwierdziła swą uniwersalność i ponadczasowość.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach