Aktualności

Zakończyliśmy rok szkolny...

    24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin podsumował wyniki w nauce, a także przedstawił statystyczne dane, dotyczące frekwencji i zachowania. W czasie uroczystości staraliśmy się docenić wszystkie tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów. Tym, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie i wysoką frekwencją wręczył nagrody książkowe.

Czytaj więcej...

Podsumowanie praktyk Erasmus+

   14 czerwca 2022 r.  w Zespole  Szkół  Technicznych  w  Łańcucie odbyło się spotkanie będące podsumowaniem, odbywających się w Hiszpanii w ramach realizacji projektu Erasmus+, praktyk zagranicznych uczniów technikum budownictwa i technikum pojazdów samochodowych. Prezentację z pobytu dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły przygotowali Gabriela Teprag, Patryk Babiarz, Jakub Fuchs i Mariusz Pociask.

Czytaj więcej...

II edycja praktyk zawodowych -TB

   Zakończyła się II edycja praktyk zawodowych, w zawodzie Technik Budownictwa, rozpoczęta w dniu 4.05. 2022. Czterotygodniową praktykę uczniowie odbywali w Rzeszowie, na budowach „Bella Dolina II” oraz „Nova Graniczna”, prowadzonych przez firmę Rywal&Develepres. Na mocy podpisanej umowy patronackiej oraz zawartego ze szkołą porozumienia pracodawca objął uczniów klasy 3cTB kompleksową opieką, zapewniając im komfortowy transport z Łańcuta do miejsca odbywania praktyk i powrotu do Łańcuta.

Czytaj więcej...

Zajęcia praktyczne - technik budownictwa

    Inwestycje budowlane pokazują nam jak ważna jest decyzja dotycząca wyboru zawodu. W Podkarpackim Centrum Kształcenia Zawodowego nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa na zajęciach praktycznych zdobywają wiedzę i umiejętności, które zaprocentują w przyszłej pracy zawodowej. W obecnym roku 2022 przeglądając zawody deficytowe w naszym regionie a nawet województwie podkarpackim,

Czytaj więcej...

Biskup polski na Siczy Kozackiej

     W dniu 19 maja 2022 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie gościliśmy ks. biskupa Mariana Buczka, absolwenta Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie – rocznik 1973. Ks. Biskup pomimo, że mury szkoły opuścił 49 lat temu to jednak stale pamięta o swojej szkole, odwiedzając ją przy okazji pobytu w Polsce, uczestnicząc w ważnych uroczystościach organizowanych przez szkołę /jubileuszu 70-lecia powstania szkoły, nadania imienia Technikum nr 3 w ZST w Łańcucie, otwarcia Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka/, zjazdach absolwentów swojego rocznika.

Czytaj więcej...

Szkolenie branżowe nauczycieli

   W dniach 16.05.22 r. – 20.05.22 r. nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, Pan Tomasz Dudek, odbył szkolenie branżowe z zakresu diagnostyki pojazdów samochodowych, w hiszpańskiej firmie AUTO CENTRUM. Jest to firma należąca do europejskiego lidera FEU VERT branży motoryzacyjnej. FEU VERT organizuje swoją działalność w zakresie serwisu i napraw pojazdów samochodowych oraz sprzedaży części i akcesoriów samochodowych.

Czytaj więcej...

Erasmus+ z ZST Łańcut

   Pan Tomasz Dudek z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie przygotowuje się do wyjazdu studyjnego do Hiszpanii. Po rozmowach z partnerem zagranicznym Pan Tomasz, wraz z siedmioma nauczycielami przedmiotów zawodowych innych szkół odbędzie 5 dniowe szkolenie branżowe w mieście Valladolid. Celem szkolenia jest wymiana doświadczeń z hiszpańskimi nauczycielami oraz wprowadzenie ulepszeń w kształceniu zawodowym w naszej szkole.Koordynatorem projektu w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego jest konsorcjum EDU-IT sp.j.

Czytaj więcej...

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 434 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach