Aktualności

Wycieczka do kina i kręgielni

      30 listopada 2023 roku klasa 2a wraz z opiekunami Anną Wyczarską i Anną Balawender wzięła udział w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki było kino Helios, gdzie młodzież obejrzała film „Chłopi” – animowaną adaptację znanej powieści polskiego noblisty Władysława Reymonta. Lektura napisana obrazem i dźwiękiem, XIX-wieczne polskie malarstwo na wielkim ekranie, muzyka nawiązująca do tradycyjnych słowiańskich dźwięków i uniwersalna historia o miłości, krzywdzie i byciu członkiem społeczności zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Czytaj więcej...

AutoCAD na lekcji

     Uczniowie klasy V w zawodzie technik budownictwa w ramach przedmiotu wspomaganie komputerowe budownictwa zostali zapoznani z podstawowymi funkcjami programu AutoCAD. Uczniowie podczas zajęć w ramach ćwiczeń przygotowali dokumentacje projektu domku jednorodzinnego. Dokumentacja obejmowała narysowanie w 2D planu sytuacyjnego działki wraz z usytuowaniem domu. Rzuty: fundamentu, piwnic, parteru, poddasza. Przekrój przez budynek oraz widoki boczne budynku tzw. elewacje.

Czytaj więcej...

Sztafetowe Biegi Przełajowe

   6 października na Stadionie MOSiR w Łańcucie odbyły się zawody Sztafetowych Biegów Przełajowych. Chłopcy z naszej szkoły zajęli 3 miejsce. 27 października na stadionie MOSiR Łańcut zorganizowane zostały Powiatowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny dziewcząt jak i chłopców zajmując drugie miejsca.

Czytaj więcej...

Piłka ręczna dziewcząt

     Dziewczyny najlepsze w piłce ręcznej w powiecie!!! W poniedziałek 27 listopada w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy ZST odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Po bardzo dobrej grze i pięknych bramkach nasze dziewczęta zostały mistrzyniami Powiatu w piłce ręcznej wygrywając dwa mecze i remisując w ostatnim meczu z ZS nr 3, Najlepszą zawodniczką w naszym zespole jak i w całym turnieju była Andżelika Dombrowska.

Czytaj więcej...

Licealiada w Piłce Ręcznej

  W piątek 24 listopada na hali ZST w Łańcucie odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. W zmaganiach udział wzięło pięć drużyn. Niestety tym razem turniej nie poszedł po naszej myśli i zajęliśmy 5 miejsce , chociaż najciekawszy był ostatni mecz turnieju z naszym udziałem. Ekonomik aby zająć pierwsze miejsce musiał nas pokonać, my podchodziliśmy do tego pojedynku z trzema porażkami bez szans na poprawienia miejsca w klasyfikacji końcowe.

Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

   Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie zostało zakwalifikowane do grupy placówek, które otrzymują wsparcie finansowe dla bibliotek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Warunkiem przyznania dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego była pozytywna ocena złożonego wniosku, zawierającego zaplanowane przez szkołę działania, zgodnie z wymaganiami programu.

Czytaj więcej...

Projekcja filmu „Chłopi"

      22 listopada 2023 klasa 1b TPS wybrała się do kina Helios w Rzeszowie na projekcję filmu „Chłopi” Doroty Kobiela-Welchman i Hugh Welchmana. Seans poprzedzony był wideoprelekcją, wprowadzającą do tematyki powieści Władysława Reymonta. „Chłopi” to pełnometrażowy film, polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny, zrealizowany w technice animacji malarskiej. Animacja malarska powstawała partiami. Najpierw nakręcono film z udziałem aktorów, potem każdy kadr z tego materiału namalowano ręcznie na płótnach i zmontowano na nowo.

Czytaj więcej...

Bitwa na książki

    21 listopada 2023 roku odbył się finał drugiej edycji szkolnego konkursu czytelniczego „Bitwa na książki”. Etap pierwszy miał miejsce w minionym tygodniu, gdzie uczniowie poszczególnych klas prezentowali przeczytane książki. Ich zadaniem było nie tylko omówienie podejmowanej tematyki, ale też zachęcenie kolegów i koleżanek do przeczytania wybranej pozycji. Z każdej klasy wyłonieni zostali najlepsi, którzy wzięli udział we wtorkowym finale. W konkursie ocenie podlegały prezencja, wykorzystanie rekwizytów, styl wypowiedzi, funkcja perswazyjna oraz dodatkowe walory.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Centrum Dystrybucyjnego

       W piątek 17 listopada uczniowie klasy 2 i 3 kształcący się w zawodzie technik logistyk mieli możliwość zwiedzenia Centrum Dystrybucji Jeronimo Martins w Wojniczu. Dzięki tej wizycie młodzież mogła zwiedzić magazyn wysokiego składowania, poznała zasady działania systemu „pick by voice”, który jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania magazynu. Kolejny był magazyn - chłodnia i mroźnia gdzie jest utrzymywana temperatura -18 st.C.

Czytaj więcej...

Konkurs "Piżama Party"

    W dniu 17 listopada 2023 roku odbył się konkurs na najbardziej oryginalną piżamę, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Podczas tego wydarzenia uczniowie zatańczyli taniec „Belgijka”, prezentując swoje nocne ubrania. W tym czasie jury w składzie: Pan Dyrektor Marek Miezin, Pani Wicedyrektor Anna Plizga oraz Anna Balawender, Barbara Kuźniar i Tomasz Dudek dokonali wyboru najlepszej kreacji. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie mieli wspaniałe stroje, przez co wybór najlepszej piżamy był bardzo trudny.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie

    14 listopada 2023 roku w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Maciejem Ruszlem, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy Ib TPS, IIIa TB/TL, IIIb TPS oraz IVa TAK/TB. Pan Maciej Ruszel jest absolwentem naszej szkoły, autorem takich książek jak: „Strażnik Tresaonu” oraz „Lament nad Preatium”z gatunku fantasy, które znajdują sięw naszej bibliotece.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

    W dniu 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył zebranym trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, ukazując przy tym ducha narodu polskiego, który stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Czytaj więcej...

Eliminacje szkolne do OWiUB

     W dniu 06.11.2023 r. zostały przeprowadzone kolejne już eliminacje do XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Udział wzięło 25 uczniów z klas III i IV w zawodzie technik budownictwa. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z zakresu: technologii, konstrukcji, kosztorysowania i rysunku. Z pośród wszystkich uczestników dwoje uzyskało największy wynik i tym samym zostali zgłoszeni do kolejnego etapu  - Roksana Olbrycht i Konrad Lonc uczniowie klasy III technik budownictwa.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

grudzień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 944 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach