Aktualności

Podsumowanie praktyk

   W ramach programu Unii Europejskiej-Erasmus+, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie na podstawie umowy zawartej pomiędzy Szkołą , a EDU-IT Konsorcjum z Rzeszowa uczestniczą od roku szkolnego 2021/2022 w zagranicznej mobilności zawodowej. Głównym celem Erasmusa+ jest wspieranie uczniów i nauczycieli w dziedzinie podnoszenia kompetencji zawodowych, językowych oraz społeczno-kulturowych w sposób innowacyjny z zachowaniem najwyższej jakości rozwoju.

Czytaj więcej...

55-lecie ukończenia Technikum

   W dniu 22 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się w rocznicę 55 - lecia ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie zjazd absolwentów klas V „a” i V „b” – rocznik 1969. Organizatorami zjazdu byli Panowie: klasa V „a” - Jan Sebzda, Henryk Rydzik, Kazimierz Tama, klasa V „b” – Tadeusz Kluz, Ryszard Walawender, Stanisław Nitkiewicz. Zjazd rozpoczął się o godzinie 11.00 od udziału absolwentów i gości w Mszy Świętej w intencji uczniów i nauczycieli Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioł w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego

    21 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W czasie uroczystości dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił dane statystyczne podsumowujące wyniki w nauce, frekwencji i zachowaniu, jakie osiągnęli uczniowie i poszczególne klasy. Uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i frekwencji, wzorowe zachowanie oraz wyróżniającym się aktywną pracą w środowisku szkolnym wręczył nagrody książkowe.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne

   17 czerwca 2024 roku uczniowie naszej szkoły z klasy Ic T i IIa T., uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Początki przemysłu naftowego w Galicji”. Po przywitaniu wszystkich Pani D. Rycek pracownik MBP w Łańcucie przedstawiła krótki zarys historii wydobycia nafty i początków przemysłu naftowego na terenie Polski Południowo-wschodniej i związków z Łańcutem ( Ignacy Łukasiewicz i Jan Zeh). Następnie młodzież została podzielona na trzy osobowe grupy i zaczęły się rozgrywki w grę ekonomiczną „Oil City Galicyjska Gorączka Czarnego Złota”.

Czytaj więcej...

Żakinada

   W dniu 14.06.2024 roku rozpoczęły się Dni Miasta Łańcuta. Uczniowie z naszej szkoły, wspólnie z uczniami szkół miejskich przeszli w barwnym korowodzie po ulicach miasta. Po przemarszu, na scenie przywitał wszystkich uczniów Burmistrz Miasta Pan Damian Szubart. Pan Burmistrz wręczył symboliczne klucze do bram miasta najmłodszym uczestnikom, po czym na scenie odbyły się występy dzieci szkół miejskich.Erasmus + konferencja podsumowująca

    W dniu 12 czerwca 2024r. w Zespole Szkół Mechanicznych im.Władysława Andersa w Rzeszowie odbyło się spotkanie w ramach programu Erasmus +VET realizowanego przez Konsorcjum zrzeszające szkoły oraz placówki kształcenia zawodowego którego liderem jest firma EDU-IT z Rzeszowa. W konferencji wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, koordynatorzy ze szkół z województwa podkarpackiego oraz reprezentantka Działu Współpracy Międzynarodowej z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Czytaj więcej...

Czwarta edycja praktyk TB

    6 czerwca 2024 roku klasa 3A TB zakończyła praktyki zawodowe na rzeszowskich budowach prowadzonych przez firmę Developres & Rywal. Uczniowie trzeciej klasy technikum budownictwa, jak zwykle, korzystali z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez Developres&Rywal. Zostali także wyposażeni w niezbędny na budowach sprzęt.

Czytaj więcej...

2aBR zwiedza Muzeum Zamek

    7 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 2aBR, pod opieką wychowawczyni Barbary Kuźniar i nauczycielki historii Anny Balawender, mieli okazję zobaczyć ekspozycje Muzeum Zamku w Łańcucie. W trakcie zwiedzania obejrzeli szereg komnat, które oczarowały wszystkich bogactwem wystroju i wyposażenia; poznali ciekawostki z życia mieszkańców i właścicieli zamku; zachwycali się zbiorami broni palnej i białej.

Czytaj więcej...

Między nami mechanikami…

   24 maja 2024 roku swoją działalność zapoczątkowała Szkolna Galeria Sztuki, której głównym celem jest odkrywanie i prezentowanie talentów naszych szkolnych artystów. Pomysłodawcą a zarazem kustoszem galerii jest Barbara Kuźniar, która realizując w trakcie lekcji języka polskiego jeden z tematów dotyczących życia artystów i roli jaką pełnią w społeczeństwie, dowiedziała się o niezwykłych zainteresowaniach Macieja Wojnara.

Czytaj więcej...

50-lecie zdania matury

   W dniu 1 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie absolwentów Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie w rocznicę 50 – lecia zdania matury i ukończenia szkoły. Organizatorami spotkania byli Panowie Ryszard Kluz i Jan Cwynar. W spotkaniu z pośród grona zaproszonych nauczycieli wzięli udział: mgr inż. Stefan Ruta – wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, mgr Stanisław Czech – wychowawca klasy oraz mgr inż. Marek Miezin obecny dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

„Sleeveface – ubierz się w książkę”

   28 maja w czytelni Zbiorów Regionalnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Sleeveface – ubierz się w książkę”. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii w taki sposób, aby okładka książki scalała się z rzeczywistością. W kategorii szkół ponadpodstawowych II miejsce zdobył uczeń klasy 1b TPS - Jan Wójcik. Dbałość o szczegóły, kolorystyka i jakość wykonania zdjęcia zdecydowały o zwycięstwie.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Języków Obcych

   24 maja 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego “Puzzle with Languages – Puzzle mit Sprachen” skierowana do uczniów klas I i II naszej szkoły. W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe zespoły z klas 1a, 1b, 1c, 2a i 2b technikum oraz po raz pierwszy uczniowie Szkoły Branżowej - przedstawiciele klasy 1b. Celem zmagań językowych było promowanie nauki języków obcych oraz zachęcenie uczniów do zwiększenia swojej aktywności w życiu szkoły, zweryfikowania przez uczestników swojej wiedzy i umiejętności językowych w sposób nietuzinkowy i przyjemny.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Logistycznej

   W dniu 24 maja 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie wzięli udział w IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Logistycznej w Zespole Szkół im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie. Kierunek Technik logistyk reprezentowali: Jakub, Michał i Dawid. Uczeń klasy 2A/TL Jakub zajął 4 miejsce spośród dziesięciu honorowanych i kilkudziesięciu reprezentantów. Oprócz prestiżu zwycięstwa uczestnicy zdobyli atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 434 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach