Aktualności

XVII Powiatowe Targi Edukacyjne

    23 kwietnia 2023 roku w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyły się XVII Powiatowe Targi Edukacyjne. Uroczystego otwarcia targów dokonała Pani Barbara Pilawa-Krauz, wicestarosta łańcucki, a spotkanie prowadziła Pani Kamila Konieczny, pedagog szkolny ZST. W czasie targów uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z G&G Auto Rzeszów

    W dniu 19 kwietnia 2024 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie uczniów klas kierunków samochodowych z przedstawicielami Firmy G&G Auto Rzeszów, Autoryzowanego Dealera Samochodów marki Volkswagen, Audi, CUPRA, SEAT i Skoda. Przedstawiciele Firmy przedstawili zasady organizacji pracy autoryzowanego serwisu samochodowego oraz zasady wynagradzania pracownika wraz ze wzrostem jego umiejętności zawodowych.

Czytaj więcej...

Międzykulturowa lekcja

    W dniu 18 kwietnia 2024 roku na zaproszenie organizatorki wydarzenia nauczycielki języka angielskiego Beaty Magdoń odbyły się w naszej szkole warsztaty międzykulturowe w języku angielskim. Edukacja międzykulturowa dodatkowo wsparta możliwością komunikacji w języku angielskim jest podstawą kształcenia w XXI wieku. Dzięki niej wspieramy „uczniów jutra” poprzez:

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski - Kielce 2024

  Trzy pierwsze i jedno drugie miejsca wywalczyli reprezentanci naszego klubu startujący w mistrzostwach. Osiągnięte wyniki: 1. Kamil Becla – zwyciężył w kategorii wagowej do 59kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18 - wynikiem 120kg. 2. Mikołaj Wojnar – wywalczył drugie miejsce w kategorii wagowej do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18 – wynikiem 100kg. 3. Hubert Ząbroń- zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 83kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18 – wynikiem 132.5kg. 4. Dawid Ptaszek – zwyciężył w kategorii wagowej do 74kg wynikiem 107.5kg.

Czytaj więcej...

Potyczki z Królową Nauk

   10 kwietnia 2024 roku już po raz szósty odbył się szkolny konkurs matematyczny „Potyczki z Królową Nauk”. W zmaganiach wzięły udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy technikum. Konkurs składał się z 4 rund. I runda – „Pytanie – Odpowiedź”, II runda – „Prawda – Fałsz”, III runda - „Skojarzenia”, IV runda – „Kto pierwszy – ten lepszy”.

Czytaj więcej...

Erasmus+ pierwsza fotorelacja

    W dniach 7-20 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły Kacper Buszta i Bartosz Mierzwa z klasy trzeciej Technikum o kierunku technik pojazdów samochodowych biorą udział w praktyce zagranicznej w warsztacie samochodowym – Tameni Snc Di Tameni Franco E Baronchelli Marco w miejscowości Brescia- Włochy. Praktyki zawodowe odbywają się w ramach programu Erasmus +VET realizowanego przez Konsorcjum zrzeszające szkoły oraz placówki kształcenia zawodowego którego liderem jest firma EDU-IT z Rzeszowa.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty szkoły

   5 kwietnia 2024 roku Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, po raz kolejny, otworzył drzwi tegorocznym absolwentom szkół podstawowych. Odwiedzili nas uczniowie z Łańcuta, Soniny, Bud Łańcuckich, Korniaktowa, Gaci, Nowosielec i Husowa. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił ofertę edukacyjną szkoły, najważniejsze jej atuty oraz możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w stażach, praktykach i kursach kwalifikacyjnych.

Czytaj więcej...

Challenge językowy

    W dniu 4 kwietnia 2024 roku odbył się niekonwencjonalny konkurs z języka angielskiego dla klasy 1a branżowej pt:” Branżowy pierwszoklasista - Anglista” przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego Beatę Magdoń.

Czytaj więcej...

Niezłomny człowiek w trudnych czasach

   W dniu 26 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony naszemu patronowi – Janowi Inglotowi. Na wstępie mgr Wacław Magoń krótko przedstawił historię ZST a następnie uczniowie klasy IIIa Marcelina Leja i Jakub Rak zapoznali uczniów z bogatym życiorysem i osiągnięciami naszego patrona Jana Inglota.

Czytaj więcej...

Budownictwo się szkoli

     Dnia 25.03.2024 r. uczniowie w zawodzie technik budownictwa klasy: I, III i IV wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie w zakresie:
- Budynek Podkarpackiej Izby Inżynierów Budownictwa jako przykład realizacji obiektu w technologii pasywnej.
- Inżynier budownictwa – zawód zaufania publicznego – możliwości ścieżki zawodowej, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

Czytaj więcej...

Nowe pomoce dydaktyczne

   W czwartek 21 marca do naszej pracowni budownictwa dotarły za pośrednictwem Dyrektora ds. Inwestycji Developres sp. z o.o. sp. komandytowa mgr inż. Wojciecha Staszkiewicza oraz mgr inż. Łukasza Furtaka, modele dydaktyczne dla technologii robót wykończeniowych. Są to: model ścianki działowej oraz model podłogi na stropie żelbetowym. Jak zawsze modele zostały przystosowane do celów dydaktycznych, precyzyjnie wyeksponowano każdy detal ze szczegółowym opisem.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Franciszkiem Batorym

   20 marca w Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie młodzieży i pedagogów z Franciszkiem Batorym, laureatem honorowej nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Świadek Historii”, bratem majora Józefa Batorego „Argusa”, jednego z siedmiu działaczy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, zamordowanego 1 marca 1951 r., w mokotowskim więzieniu.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Technicznej

    15 marca 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się siódma edycja Konkursu Wiedzy Technicznej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży szkół podstawowych matematyką, fizyką, techniką samochodową oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W konkursie wzięło udział 12 uczestników ze szkół: Szkoła Podstawowa w Dębowie, Szkoła Podstawowa w Gaci, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łańcucie oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach