Rok 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

    26 czerwca 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił dane statystyczne podsumowujące wyniki w nauce, frekwencji i zachowaniu, jakie osiągnęli uczniowie i poszczególne klasy w mijającym roku szkolnym.
Z przedstawionych danych wynika, że najlepszą klasą pod względem wyników w nauce jest klasa 3a technikum, a pod względem frekwencji klasa 1a technikum. Dyrektor szkoły wymienił nazwiska uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji w poszczególnych klasach.

Czytaj więcej...

25-lecie działalności Caritas

    20 czerwca 2015 roku uczniowie Szkolnego Koła Caritas: Klaudia Litwin, Bartłomiej Wrona, Dawid Kubala wraz z opiekunami Panią Julią Smyrską i ks. Maciejem Kandeferem mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach 25-lecia działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Archikatedrze Przemyskiej odprawianą pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika – Metropolity Przemyskiego.

Czytaj więcej...

Zjazd absolwentów - 30-lecie

   W dniu 13 czerwca 2015 r. odbył się zjazd absolwentów w rocznicę 30 - lecia /1980 – 1985/ ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie. Organizatorami zjazdu byli Panowie Marek Łania – obecnie nauczyciel w ZST w Łańcucie oraz Zbigniew Jurek – obecnie nauczyciel w PCKPiEZ w Łańcucie. W zjeździe obok absolwentów rocznika 1985 /klasy V a i V b/ i ich partnerek życiowych wzięli udział wychowawcy klas, Pani mgr Anna Spicha i Pan mgr Władysław Waga, ówcześni dyrektorzy Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie Pan mgr inż. Stefan Ruta i dr Eugeniusz Szal oraz obecny dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin.

Czytaj więcej...

Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

    2 czerwca 2015 roku w II LO w Łańcucie odbyło się IV spotkanie zorganizowane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Naszą szkołę po raz kolejny reprezentowały klasy IIa TAK oraz IIc TG/TPS. Tym razem uczniowie zostali zapoznani z zasadami postępowania podczas zabezpieczania śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa, a także poznali podstawowe techniki kryminalistyczne oraz praktyczne aspekty pracy technika kryminalistyki.

Czytaj więcej...

Zjazd absolwentów /1960 – 1970/

   W dniu 30 maja 2015 r. odbył się zjazd absolwentów w rocznicę 45 - lecia /1960 – 1970/ ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie. Zjazd rozpoczął się o godz. 14.00 od złożenia kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli, m. in. Wychowawczyni Klasy Pani mgr Eugenii Jakielaszek. Następnie o godzinie 15.00 uczestnicy zjazdu spotkali się w pracowni języka polskiego w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Zwiedzamy Beskid Niski

   Długo można by opowiadać o szkolnej wycieczce w piękne zakątki Beskidu Niskiego, która odbyła się 27 i 28 maja. Była to wyprawa z jednej strony dobrze przygotowana, ale równocześnie bardzo spontaniczna. Uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych klas: zarówno pierwszoklasiści (czytaj klasa IA) jak i już absolwenci naszej szkoły. Licznie obecni byli także członkowie Szkolnego Koła Caritas i uczniowie klasy IIIA, a opiekę nad nami sprawował dobrze dobrany zespół nauczycieli (Profesorka J. Smyrska, Pani Dyrektor A. Plizga, Panowie L. Kiełb i M. Mączka oraz ks. M. Kandefer).

Czytaj więcej...

Historyczny sukces!

   Z czterema medalami Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbywały się w dniach 20 -24.05.2015 roku w Sundsvall-Szwecja wrócili do Łańcuta zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut. Życiowym sukcesem zakończyła swój występ w mistrzostwach Marta Sroczyk, która postarała się o ogromną niespodziankę zdobywając tytuł Mistrzyni Świata. Po raz pierwszy w historii klubu usłyszeliśmy w czasie dekoracji Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej...

Nawiedzenie symboli Światowych Dni...

       W dniach od 19 do 21 maja 2015 r. w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016, nasze miasto nawiedziły dwa szczególne symbole podarowane młodym przez papieża Jana Pawła II – Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Satus Populi Romani. W środę 20 maja Święte Znaki przyjmowaliśmy również w naszej szkole. Z tej okazji zorganizowano specjalny apel, w trakcie którego przedstawiona została krótka historia tych symboli.

Czytaj więcej...

Młody człowiek – sprawca i ofiara...

     14 maja 2015 roku w II LO w Łańcucie odbyło się trzecie spotkanie zorganizowane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Temat spotkania: - „Młody człowiek – sprawca i ofiara przestępstwa”. Wykład przeprowadził były prokurator, a obecnie wykładowca WSPiA dr Andrzej Mucha. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z łańcuckich szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

X Powiatowe Targi Edukacyjne

W dniach 28 i 29 kwietnia 2015 roku w Miejskim Domu Kultury Łańcucie odbyły się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Targi piosenką „Biegnij przed siebie” rozpoczęli uczniowie naszej szkoły Karolina Morawska, Piotr Mucha i Kamil Kondziołka. Organizatorów, zaproszonych gości, gimnazjalistów klas trzecich i ich opiekunów oraz przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, powitała prowadząca w tym roku targi, Pani Kamila Konieczny.

Czytaj więcej...

Zakończenie nauki klas IV

   W dniu 24 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 dla klas czwartych Technikum. Wzięli w nim udział absolwenci, nauczyciele oraz przewodniczący Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin, który pogratulował wszystkim absolwentom ukończenia szkoły oraz podzielił się swoimi uwagami na temat postaw i wartości życiowych.

Czytaj więcej...

Turniej Motoryzacyjny

   21 kwietnia 2015 roku na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyły się powiatowe eliminacje XIX edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Barbara Pilawa-Kraus - Wicestarosta Łańcucki, która życzyła wygranej wszystkim uczestnikom. Tradycyjnie pierwszą konkurencją był test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Reprezentanci Łańcuta deklasują rywali

   W dniach 18-19 kwietnia 2015 roku w Centrum Kongresowym “TARGI KIELCE S.A.” w Kielcach przy ul. Zakładowej 1 odbyły się zawody Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym i Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce i Fitness. Obie imprezy uświetniały obchody 70-lecia klubu sportowego „Tęcza-Społem” Kielce. Klub LUKS ,,ZIELONI” Łańcut reprezentowało w zawodach czterech zawodników którzy podczas swoich występów zdeklasowali konkurentów z kraju.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach