Rok 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

    26 czerwca 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin przedstawił dane statystyczne podsumowujące wyniki w nauce, frekwencji i zachowaniu, jakie osiągnęli uczniowie i poszczególne klasy w mijającym roku szkolnym.
Z przedstawionych danych wynika, że najlepszą klasą pod względem wyników w nauce jest klasa 3a technikum, a pod względem frekwencji klasa 1a technikum. Dyrektor szkoły wymienił nazwiska uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji w poszczególnych klasach.

Czytaj więcej...

25-lecie działalności Caritas

    20 czerwca 2015 roku uczniowie Szkolnego Koła Caritas: Klaudia Litwin, Bartłomiej Wrona, Dawid Kubala wraz z opiekunami Panią Julią Smyrską i ks. Maciejem Kandeferem mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach 25-lecia działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Archikatedrze Przemyskiej odprawianą pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika – Metropolity Przemyskiego.

Czytaj więcej...

Zjazd absolwentów - 30-lecie

   W dniu 13 czerwca 2015 r. odbył się zjazd absolwentów w rocznicę 30 - lecia /1980 – 1985/ ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie. Organizatorami zjazdu byli Panowie Marek Łania – obecnie nauczyciel w ZST w Łańcucie oraz Zbigniew Jurek – obecnie nauczyciel w PCKPiEZ w Łańcucie. W zjeździe obok absolwentów rocznika 1985 /klasy V a i V b/ i ich partnerek życiowych wzięli udział wychowawcy klas, Pani mgr Anna Spicha i Pan mgr Władysław Waga, ówcześni dyrektorzy Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie Pan mgr inż. Stefan Ruta i dr Eugeniusz Szal oraz obecny dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin.

Czytaj więcej...

Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

    2 czerwca 2015 roku w II LO w Łańcucie odbyło się IV spotkanie zorganizowane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Naszą szkołę po raz kolejny reprezentowały klasy IIa TAK oraz IIc TG/TPS. Tym razem uczniowie zostali zapoznani z zasadami postępowania podczas zabezpieczania śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa, a także poznali podstawowe techniki kryminalistyczne oraz praktyczne aspekty pracy technika kryminalistyki.

Czytaj więcej...

Zjazd absolwentów /1960 – 1970/

   W dniu 30 maja 2015 r. odbył się zjazd absolwentów w rocznicę 45 - lecia /1960 – 1970/ ukończenia Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie. Zjazd rozpoczął się o godz. 14.00 od złożenia kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli, m. in. Wychowawczyni Klasy Pani mgr Eugenii Jakielaszek. Następnie o godzinie 15.00 uczestnicy zjazdu spotkali się w pracowni języka polskiego w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Zwiedzamy Beskid Niski

   Długo można by opowiadać o szkolnej wycieczce w piękne zakątki Beskidu Niskiego, która odbyła się 27 i 28 maja. Była to wyprawa z jednej strony dobrze przygotowana, ale równocześnie bardzo spontaniczna. Uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych klas: zarówno pierwszoklasiści (czytaj klasa IA) jak i już absolwenci naszej szkoły. Licznie obecni byli także członkowie Szkolnego Koła Caritas i uczniowie klasy IIIA, a opiekę nad nami sprawował dobrze dobrany zespół nauczycieli (Profesorka J. Smyrska, Pani Dyrektor A. Plizga, Panowie L. Kiełb i M. Mączka oraz ks. M. Kandefer).

Czytaj więcej...

Historyczny sukces!

   Z czterema medalami Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbywały się w dniach 20 -24.05.2015 roku w Sundsvall-Szwecja wrócili do Łańcuta zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut. Życiowym sukcesem zakończyła swój występ w mistrzostwach Marta Sroczyk, która postarała się o ogromną niespodziankę zdobywając tytuł Mistrzyni Świata. Po raz pierwszy w historii klubu usłyszeliśmy w czasie dekoracji Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej...

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 705 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach