Rok 2021-2022

Rok 2021-2022

Szkolenie branżowe nauczycieli

   W dniach 16.05.22 r. – 20.05.22 r. nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, Pan Tomasz Dudek, odbył szkolenie branżowe z zakresu diagnostyki pojazdów samochodowych, w hiszpańskiej firmie AUTO CENTRUM. Jest to firma należąca do europejskiego lidera FEU VERT branży motoryzacyjnej. FEU VERT organizuje swoją działalność w zakresie serwisu i napraw pojazdów samochodowych oraz sprzedaży części i akcesoriów samochodowych.

Czytaj więcej...

Erasmus+ z ZST Łańcut

   Pan Tomasz Dudek z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie przygotowuje się do wyjazdu studyjnego do Hiszpanii. Po rozmowach z partnerem zagranicznym Pan Tomasz, wraz z siedmioma nauczycielami przedmiotów zawodowych innych szkół odbędzie 5 dniowe szkolenie branżowe w mieście Valladolid. Celem szkolenia jest wymiana doświadczeń z hiszpańskimi nauczycielami oraz wprowadzenie ulepszeń w kształceniu zawodowym w naszej szkole.Koordynatorem projektu w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego jest konsorcjum EDU-IT sp.j.

Czytaj więcej...

Praktyki zagraniczne Erasmus

    14 maja 2022 r. kolejna grupa uczniów wróciła z Hiszpanii, gdzie w ramach programu ERASMUS+ odbywała trzytygodniowe praktyki zagraniczne. Tym razem naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej technikum pojazdów samochodowych. Praktyki odbywały się w renomowanych firmach samochodowych w miejscowości Valladolid. Mariusz Pociask trafił do warsztatu samochodowego „Feu VERT”, a Jakub Fuchs do ,,Norauto".

Czytaj więcej...

Spotkanie Absolwentów

    Dnia 30 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie grupy absolwentów, którzy szkołę ukończyli 10 lat temu. Byli to uczniowie z ówczesnej klasy 4a TAK, 4b TPS w obecności wychowawcy klasy Pani Joanny Dudek oraz klasy 4c TMRiA przy udziale wychowawcy Pana Andrzeja Kowala. Gości serdecznie przywitał Dyrektor szkoły Pan Marek Miezin. Następnie wychowankowie udali się do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego. Zmiany jakie nastąpiły w wyposażeniu warsztatów oraz ich rozwój przedstawił Dyrektor pan Andrzej Pilecki.

Czytaj więcej...

Pożegnania nadszedł czas...

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”
/ks. Jan Twardowski/
   29 kwietnia br. w samo południe uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas czwartych technikum. Zakończenie roku szkolnego to zawsze ważne święto, ale dla absolwentów to dzień szczególny. Byliśmy razem w murach naszej Szkoły przez cztery lata, które bardzo szybko minęły. Wspólnie przeżywaliśmy dobre, piękne, a czasem trudne chwile.

Czytaj więcej...

Konkurs języków obcych

    28 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego “Puzzle with Languages”-“Puzzle mit Sprachen”. W rywalizacji wzięły udział zespoły z klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b 3c technikum. Konkurs składał się z trzech rund. I runda – „Znajomość środków językowych”, II runda - „Piosenka z lukami”, III runda – „Obiekty, miasta i kraje anglo i niemieckojęzyczne”. Runda I zawierała 4 zadania. Zadanie 1 składało się z 3 pytań testowych w języku angielskim i 3 w języku niemieckim.

Czytaj więcej...

XV Powiatowe Targi Edukacyjne

    26 kwietnia 2022 roku odbyły się XV Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, stojący u progu wyboru nowej szkoły, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego. Uroczystego otwarcia targów w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych dokonali starosta łańcucki Pan Adam Krzysztoń i wicestarosta Pani Barbara Pilawa-Krauz. Ofertę edukacyjną wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego wraz z najważniejszymi ich atutami przedstawiła Pani Kamila Konieczny – pedagog szkolny Zespołu Szkół Technicznych.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach