Rok 2015/2016

"Wiosna" - wystawa w MDK w Łańcucie

      Zbliżające się lato nasuwało uczniom myśl o wakacjach. By po raz niemal ostatni doświadczyć piękna tegorocznej wiosny, 20 czerwca br. uczniowie klas 1b i 2b mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez Stowarzyszenie Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawę pt. „Wiosna”. Obie klasy wraz z nauczycielką języka polskiego i wiedzy o kulturze, mgr Izabelą Łukasik, skrupulatnie analizowały dzieła grupy malarskiej, znajdujące się w MDK-owskiej galerii.

Czytaj więcej...

Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

       6 czerwca bieżącego roku uczniowie klasy 1b mieli okazję wziąć udział w lekcji bibliotecznej, poświęconej literackiemu majątkowi MBP w Łańcucie. Wystawa pt. „Skarby naszej biblioteki”, przygotowana z okazji 7-tej rocznicy powstania MBP miała na celu przybliżenie młodym obserwatorom czasy wojenne na terenach naszego miasta. Zachowane spisy ludności, mapy i dokumenty, takie jak ”Certyfikat szlachectwa Piotra Żardeckiego z 1897 r.” bądź ”Dokument majątkowy dotyczący dóbr Izabeli Czartoryskiej z 1814 r.” wzbudzały w uczniach wiele entuzjazmu.

Czytaj więcej...

CARITAS na ingresie abp Adama Szala

   W sobotę 21 maja 2016 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przy ZST pod opieką pani Julii Smyrskiej mieli zaszczyt uczestniczyć w ingresie abp Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Uroczystość rozpoczęła się procesją, która zgodnie z wielowiekową tradycją, wyruszyła z Kościoła Ojców Franciszkanów.

Czytaj więcej...

4 medale Mistrzostw Świata!!!

   W dniach 16-21 maja 2016 roku w kampusie studenckim w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki odbyły się I Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc techniką klasyczną. W technice klasycznej zabronione jest stosowanie sprzętu (koszulek) wspomagających wynik sportowy. W mistrzostwach udział wzięło 30 reprezentacji narodowych.

Czytaj więcej...

„Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”

    18 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyła się debata będąca częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Na w/w spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele różnego rodzaju instytucji i organizacji działających na terenie naszej gminy (m. in. członkowie Szkolnego Koła Caritas przy ZST w Łańcucie).

Czytaj więcej...

Sukces w turnieju motoryzacyjnym!

   Zdobywając I miejsce w eliminacjach powiatowych XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się 28 kwietnia 2016 roku na obiektach MOSiR w Łańcucie uczniowie z klasy III b TPS z Zespołu Szkół Technicznych: Augustyn Jan, Kuźniar Tomasz i Tęcza Patryk, otworzyli sobie drogę do eliminacji wojewódzkich tego turnieju.

Czytaj więcej...

Zakończenie nauki klas IV

    Dnia 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas czwartych Technikum. Uczestniczyli w nim przyszli absolwenci klas czwartych, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły mgr inż. Marek Miezin, który pogratulował wszystkim absolwentom ukończenia szkoły oraz podzielił się uwagami na temat wyników w nauce, oraz egzaminów zawodowych.

Czytaj więcej...

I miejsce w Turnieju Motoryzacyjnym

  Najlepszą drużyną XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego okazali się uczniowie z naszej szkoły. Będziemy reprezentować powiat łańcucki w finale wojewódzkim. W czwartek 28 kwietnia 2016 roku, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łańcuckiego wzięli udział w eliminacjach do XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Łańcucie oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie odbył się po raz kolejny na terenie obiektów łańcuckiego MOSiR-u.

Czytaj więcej...

XI Powiatowe Targi Edukacyjne

         W dniach 26 i 27 kwietnia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacyjne. Organizatorami targów było Starostwo Powiatowe w Łańcucie we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi powiatu łańcuckiego. Prowadząca targi Pani Kamila Konieczny – pedagog naszej szkoły powitała wszystkich zaproszonych gości, gimnazjalistów klas trzecich, ich opiekunów, przedstawicieli promujących się szkół oraz występujących uczniów.

Czytaj więcej...

Trzy Medale Mistrzostw Świata!

   W dniach 19-24 kwietnia 2016 roku w kompleksie sportowo rekreacyjnym Lalandia Center w Rodby – Dania odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W mistrzostwach uczestniczyło 34 reprezentacje narodowe. Warto przypomnieć, że w miesiącu lutym w Sosnowcu odbyły się zawody Pucharu Polski które były zarazem Eliminacjami do Finału Mistrzostw Świata.

Czytaj więcej...

Piknik militarny w ZST

    W dniu 23 kwietnia 2016 roku z okazji Święta 10 Pułku Strzelców Konnych, na terenie boisk szkolnych, odbył się piknik militarny z pokazem sprzętu wojskowego. Organizatorem było Koło 10 Pułku Strzelców Konnych. Mieszkańcy Łańcuta mogli obejrzeć pojazdy wojskowe 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Największym zainteresowaniem okazał się czołg, w którym można było zrobić sobie zdjęcie a także uzyskać informacje o wyposażeniu, działaniu i służbie na tym pojeździe.

Czytaj więcej...

Dzień Przedsiębiorczości - XIII edycja

    W dniu 20 kwietnia uczniowie klas 2a/TG i klasy 3c/TPS, wzięli udział w XIII edycji „Dnia Przedsiębiorczości”. Uczniowie klasy Technikum samochodowego odwiedzili firmę „Hoffman Serwis Samochodowy” w Rzeszowie, założoną w 1984 roku przez pana Leona Hoffmana, powstałą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku motoryzacyjnego w Polsce. Pojawiło się wówczas wiele pojazdów wyposażonych w silniki wysokoprężne.

Czytaj więcej...

Koncert „WIELKIE SERCE NAM DAJ"

   3 kwietnia 2016 roku - w II Niedzielę Okresu Wielkanocnego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia, nasza szkoła była współorganizatorem diecezjalnych obchodów święta patronalnego Caritas. W tym dniu do Łańcuta zaproszono podopiecznych, pracowników placówek oraz opiekunów i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas z archidiecezji przemyskiej. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele farnym w Łańcucie. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 388 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach