Rok 2015/2016

"Wiosna" - wystawa w MDK w Łańcucie

      Zbliżające się lato nasuwało uczniom myśl o wakacjach. By po raz niemal ostatni doświadczyć piękna tegorocznej wiosny, 20 czerwca br. uczniowie klas 1b i 2b mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez Stowarzyszenie Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawę pt. „Wiosna”. Obie klasy wraz z nauczycielką języka polskiego i wiedzy o kulturze, mgr Izabelą Łukasik, skrupulatnie analizowały dzieła grupy malarskiej, znajdujące się w MDK-owskiej galerii.

Czytaj więcej...

Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

       6 czerwca bieżącego roku uczniowie klasy 1b mieli okazję wziąć udział w lekcji bibliotecznej, poświęconej literackiemu majątkowi MBP w Łańcucie. Wystawa pt. „Skarby naszej biblioteki”, przygotowana z okazji 7-tej rocznicy powstania MBP miała na celu przybliżenie młodym obserwatorom czasy wojenne na terenach naszego miasta. Zachowane spisy ludności, mapy i dokumenty, takie jak ”Certyfikat szlachectwa Piotra Żardeckiego z 1897 r.” bądź ”Dokument majątkowy dotyczący dóbr Izabeli Czartoryskiej z 1814 r.” wzbudzały w uczniach wiele entuzjazmu.

Czytaj więcej...

CARITAS na ingresie abp Adama Szala

   W sobotę 21 maja 2016 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przy ZST pod opieką pani Julii Smyrskiej mieli zaszczyt uczestniczyć w ingresie abp Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Uroczystość rozpoczęła się procesją, która zgodnie z wielowiekową tradycją, wyruszyła z Kościoła Ojców Franciszkanów.

Czytaj więcej...

4 medale Mistrzostw Świata!!!

   W dniach 16-21 maja 2016 roku w kampusie studenckim w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki odbyły się I Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc techniką klasyczną. W technice klasycznej zabronione jest stosowanie sprzętu (koszulek) wspomagających wynik sportowy. W mistrzostwach udział wzięło 30 reprezentacji narodowych.

Czytaj więcej...

„Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”

    18 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyła się debata będąca częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Na w/w spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele różnego rodzaju instytucji i organizacji działających na terenie naszej gminy (m. in. członkowie Szkolnego Koła Caritas przy ZST w Łańcucie).

Czytaj więcej...

Sukces w turnieju motoryzacyjnym!

   Zdobywając I miejsce w eliminacjach powiatowych XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się 28 kwietnia 2016 roku na obiektach MOSiR w Łańcucie uczniowie z klasy III b TPS z Zespołu Szkół Technicznych: Augustyn Jan, Kuźniar Tomasz i Tęcza Patryk, otworzyli sobie drogę do eliminacji wojewódzkich tego turnieju.

Czytaj więcej...

Zakończenie nauki klas IV

    Dnia 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas czwartych Technikum. Uczestniczyli w nim przyszli absolwenci klas czwartych, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły mgr inż. Marek Miezin, który pogratulował wszystkim absolwentom ukończenia szkoły oraz podzielił się uwagami na temat wyników w nauce, oraz egzaminów zawodowych.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 341 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach