Rok 2015/2016

CARITAS na ingresie abp Adama Szala

   W sobotę 21 maja 2016 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przy ZST pod opieką pani Julii Smyrskiej mieli zaszczyt uczestniczyć w ingresie abp Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Uroczystość rozpoczęła się procesją, która zgodnie z wielowiekową tradycją, wyruszyła z Kościoła Ojców Franciszkanów.

     W drodze do swojej katedry abp Szal wszedł również do Archikatedry Kościoła Greckokatolickiego, gdzie wpisał się do księgi pamiątkowej.
Na początku Mszy Św. w archikatedrze obrządku łacińskiego przybyłych na uroczystość powitał biskup Stanisław Jamrozek. Następnie nuncjusz apostolski odczytał bullę papieża Franciszka mianującą abp Adama Szala metropolitą przemyskim. Później nastąpiło homagium, a więc oddanie czci, szacunku i posłuszeństwa nowemu ordynariuszowi.

   W homilii nowy metropolita stwierdził, że ważnym wyzwaniem stojącym przed archidiecezją jest konieczność prowadzenia nowej akcji ewangelizacyjnej w parafiach. Zachęcał, aby zwrócić szczególną uwagę na dzieci i młodzież, którzy powinni pogłębiać swoją wiarę w grupach duszpasterskich oraz aby nie zapominać o ubogich, niepełnosprawnych i nieść im konkretną pomoc. Na zakończenie Mszy Św. abp senior Józef Michalik dziękował swojemu następcy „za świadectwo wiary i ofiarnej miłości w służbie Panu Bogu, w miłości pielgrzymiej okazywanej wobec Matki Najświętszej i w gorliwości pasterskiej świadczonej ludziom”.

   Gratulacje nowemu metropolicie przemyskiemu złożyli osobiście przedstawiciele duchowieństwa oraz władz rządowych i samorządowych wszystkich szczebli, w tym pochodzący z Przemyśla marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Odczytano też listy od prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło. Na zakończenie Liturgii abp Szal udzielił zebranym błogosławieństwa.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach