Rok 2020-2021

Rok 2020-2021

Projekt „Wiem jak? Żyję ekologicznie

    W Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie od września 2020 r. do lutego 2021 r. Szkolne Koło Caritas w ramach „Inicjatyw ekologicznych Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Przemyskiej w roku 2020” realizowało projekt edukacyjny: „Wiem jak? Żyję ekologicznie”. Działania rozpoczęliśmy jeszcze jesienią ub.r., kiedy to wolontariuszki ze SKC w łańcuckim parku i najbliższej okolicy zbierały m.in. kasztany, jarzębinę i inne rośliny oraz zioła.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej

    W dniu 14 marca 2021 r. w Powiatowej Hali im. Józefa Witka przy ZST w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie i rozdanie nagród dla uczestników I edycji Otwartych Mistrzostw Powiatu Łańcuckiego w Piłce Nożnej Halowej zorganizowane pod Patronatem Starosty Łańcuckiego. Organizatorami rozgrywek piłkarskich byli Klub Sportowy „STAL ŁANCUT” oraz Zespól Szkól Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Wyniki XXXIV OWiUB

    Pragniemy poinformować, że w obecnym roku szkolnym uczestnicy olimpiady budowlanej zdobyli 6 lokatę w rankingu szkół w zawodach II stopnia w okręgu rzeszowskim.
Uczniowie Patryk Babiarz i Grzegorz Lenar reprezentowali nasza szkołę w eliminacjach okręgowych po raz pierwszy w roku 2020, będąc uczniami klasy II w zawodzie technik budownictwa. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał stypendia uczniom szczególnie uzdolnionym w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2020/2021.

Czytaj więcej...

Olimpiada budowlana

      W dniu 6 marca 2021r. w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, których organizatorem jest Wydział Inżynierii lądowej Politechniki Warszawskiej.
W okręgu rzeszowskim w tegorocznych zawodach wzięło udział 74 uczniów reprezentujących 19 szkół budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Babiarz i Grzegorz Lenar z klasy III a, Agnieszka Fugiel i Gabriele Teprag z klasy II a oraz Kacper Bieniasz i Oskar Hipnar z klasy II c, których przygotowała mgr inż. Agnieszka Grzywacz.

Czytaj więcej...

Tworzymy ekologiczne opakowania

     Ostatnio w naszej szkole w ramach projektu „Wiem jak? Żyję ekologicznie” odbyły się warsztaty projektowania i szycia opakowań ekologicznych „zero waste”. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas podczas dwóch kolejnych spotkań nabywała nowe umiejętności z zakresu szycia oraz samodzielnego przygotowania ozdobnych opakowań na kosmetyki. Do ich przygotowania posłużyły nam głównie materiały ekologiczne, jak też i te zwykle dostępne w każdym domu (na przykład: tekturowe kartony, kawałki różnych tkanin, sznurki, koronki czy wstążki).

Czytaj więcej...

Adam Bielecki trenerem 2020 roku!

   W XV Konkursie na najlepszego sportowca i trenera Łańcuta nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły dr Adam Bielecki został wybrany najlepszym trenerem w 2020 roku. Zawodnicy Klubu UKS Zieloni Łańcut, zdobyli ogółem 22 medale na Mistrzostwach Świata. Pan Bielecki jest wychowawcą wielu zawodniczek i zawodników, medalistów i reprezentantów Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i trójboju siłowym. Z tej okazji TV Łańcut nakręciła film prezentujący sylwetkę trenera i jego sportowy dorobek - film

Czytaj więcej...

Wsparcie dla rodziców

poradnia   Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji programu wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Zaprasza na grupę wsparcia wszystkich chętnych rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zgłoszenia drogą telefoniczną lub e-mailową w sekretariacie PPP w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 475 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach