Rok 2019-2020

Rok 2019-2020

Sprawiedliwi Powstańcy '44...

    Uczniowie klasy 1a Technikum wraz z księdzem Rafałem Borczem zwiedzili wystawę Sprawiedliwi Powstańcy '44 w Sali Wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie. Mieli możliwość bliższego poznania inspirujących historii Powstania Warszawskiego. Przedstawione zostały biogramy osób, którzy poza doświadczeniem powstańczym poszczycić się mogą pomocą udzielaną skazanym przez okupanta niemieckiego na zagładę Żydom.

Czytaj więcej...

"TMR BAND" łączy pokolenia...

     20 lutego podczas "Biesiady z pączkiem" nasz zespół muzyczny "TMR BAND" zadebiutował na scenie Miejskiego Domu Kultury Filia Podzwierzyniec. Koncert w wykonaniu solistek: Wiktorii Curzytek i Julii Chmieleckiej oraz zespołu w składzie: Kacper Pelc, Łukasz Brożbar Jakub Bratkowski, Jakub Fuchs, Norbert Kuryło i Adam Mierzwa, trwał prawie dwie godziny. Młodzież wykonała wiele znanych utworów, które poderwały do tańca uczestników spotkania, zorganizowanego na zakończenie karnawału przez członków "Klubu Seniora".

Czytaj więcej...

Wizyta dyrekcji Developres&Rywal

      W dniu 18 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie dotyczące perspektyw dalszego rozwoju i podniesienia jakości kształcenia zawodowego na kierunku technik budownictwa. W spotkaniu wzięli udział: wicestarosta Powiatu Łańcuckiego Pani Barbara Pilawa Krauz, dyrektor ZST w Łańcucie Marek Miezin, wicedyrektor ZST w Łańcucie Anna Plizga, nauczycielka przedmiotów budowlanych Anna Grzybowska, dyrektor PCKZ w Łańcucie Józef Skomra oraz przedstawiciele pracodawcy - Firmy Developres&Rywal, która od października 2019 r. objęła patronatem klasy, w których prowadzony jest zawód technik budownictwa.

Czytaj więcej...

Podsumowanie semestru

    14 lutego br. w naszej szkole miało miejsce uroczyste podsumowanie semestralnych wyników w nauce. W sali gimnastycznej spotkali się rodzice, uczniowie, dyrekcja szkoły i nauczyciele, aby razem spędzić czas i cieszyć się z osiągnięć naszej młodzieży. Dyrektor Szkoły Marek Miezin zaprezentował zebranym wyniki klasyfikacji oraz zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych. Podkreślił, że Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie jako jedyna szkoła techniczna w Powiecie Łańcuckim, znalazł się na 47 miejscu w prestiżowym, ogólnopolskim rankingu „Perspektywy 2019”.

Czytaj więcej...

Spotkanie szkoleniowo-prezentacyjne

     W dniu 13.02.2020 r. uczniowie klas: I a, I c, II a w zawodzie technik budownictwa uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo-prezentacyjnym, które poprowadził przewodniczący Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie p. mgr inż. Grzegorz Dubik. W pierwszej części uczniowie zapoznali się z tematami związanymi z zawodem inżyniera budownictwa oraz uzyskaniu uprawnień do samodzielnego funkcjonowania w budownictwie.

Czytaj więcej...

Bal studniówkowy 2020

    1 luty 2020 r. to szczególna data w życiu uczniów klas czwartych. Właśnie tego dnia odbył się bal studniówkowy, od którego odliczane są dni do egzaminu maturalnego.
Punktualnie o 19 – tej Pan Dyrektor Marek Miezin uroczyście rozpoczął imprezę. Następnie przedstawiciele maturzystów w ciepłych słowach podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wychowawcom Monice Waltoś i Andrzejowi Kowalowi za wspólne cztery lata spędzone w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

Umowa z Politechniką Rzeszowską

   16 stycznia 2020 r. miało miejsce podpisanie umów pomiędzy Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza a Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego im. Felicjana Dzierżanowskiego w Łańcucie oraz Zespołem Szkół Technicznych w Łańcucie. Umowy podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – Rektor Politechniki Rzeszowskiej, Józef Skomra – dyrektor CKZ oraz Marek Miezin - dyrektor ZST. Celem współpracy jest popularyzacja kształcenia technicznego.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 481 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach