Rok 2015/2016

Koncert „WIELKIE SERCE NAM DAJ"

   3 kwietnia 2016 roku - w II Niedzielę Okresu Wielkanocnego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia, nasza szkoła była współorganizatorem diecezjalnych obchodów święta patronalnego Caritas. W tym dniu do Łańcuta zaproszono podopiecznych, pracowników placówek oraz opiekunów i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas z archidiecezji przemyskiej. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele farnym w Łańcucie. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek.


   Bezpośrednio po uroczystościach w kościele, uczestnicy święta Caritas, przeszli do Miejskiego Domu Kultury na koncert charytatywny „Wielkie Serce Nam Daj".
Współorganizatorami koncertu, oprócz naszej szkoły, byli Burmistrz Miasta Łańcuta, Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie rozpoczął Ksiądz doktor Witold Burda – zastępca dyrektora Caritas zapraszając wszystkich zebranych do wspólnej modlitwy – Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie zaprosił na scenę prowadzącą koncert Panią Kamilę Konieczny – pedagoga Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. 

   Pani Kamila powitała zaproszonych gości m.in.: Jego Ekscelencje Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka, Księdza Prałata Tadeusza Kocóra, Księdza Prałata – seniora Władysława Kenara, Księdza Prałata Artura Jańca – Dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Ks. Janusza Zajdla, Księdza doktora Witolda Burdę, Pana Adama Krzysztonia – Starostę Łańcuckiego, Panią Joannę Rupar – zastępcę Burmistrza Miasta Łańcuta, Panią Krystynę Grucę – Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, przedstawicieli urzędów, placówek oświatowych, stowarzyszeń, osoby niepełnosprawne, wolontariuszy ze Szkolnych Kół oraz Parafialnych Zespołów Caritas z całej Archidiecezji, mieszkańców Łańcuta i okolic oraz wszystkich występujących na koncercie artystów.

   Po oficjalnym rozpoczęciu VI Koncertu „Wielkie Serce Nam Daj” i powitaniu wszystkich zgromadzonych w MDK, głos zabrał Pan Marek Miezin – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Przypomniał historię Łańcuckiej Caritasiady, podkreślił zasadność jej organizowania, a także podziękował wszystkim zaangażowanym w jej przygotowywanie. Szczególne uznanie i słowa wdzięczności skierował do ks. Artura Jańca – pomysłodawcy koncertu i do Pani Julii Smyrskiej opiekuna Szkolnego koła Caritas działającego w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.
Stało się już tradycją, że podczas Łańcuckiej Caritasiady przeprowadzana jest zbiórka pieniężna przeznaczona na określony cel. W ubiegłym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostały na zakup wózka inwalidzkiego dla Jakuba Słysza, ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, który w wypadku samochodowym doznał poważnego urazu kręgosłupa. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć Świetlicę Środowiskową Caritas w Łańcucie, która powstała w maju 2015 roku z inicjatywy Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Głównym celem działalności świetlicy jest wszechstronny rozwój młodego człowieka. W ramach zajęć organizowana jest pomoc w odrabianiu lekcji, wyrównywaniu braków edukacyjnych, młodzież ma możliwość korzystania z korepetycji w trakcie indywidualnych spotkań z nauczycielami. Świetlica Caritas pomaga w kształtowaniu młodych światopoglądów w trakcie spotkań religijnych. Natomiast pasje i zainteresowania rozwijane są na zajęciach plastycznych, sportowych, muzycznych i informatycznych. W świetlicy znajduje się sala komputerowa, sala multimedialna i wiele innych atrakcji, między innymi stół do tenisa stołowego czy stół bilardowy. Aby młodzież miała możliwość spędzenia wolnego czasu poza murami świetlicy, organizowane są wycieczki. Wszystkim, którzy wsparli działalność Świetlicy Środowiskowej Caritas w Łańcucie, organizatorzy serdecznie dziękują.

   „Serce wielkie nam daj, zdolne objąć świat” – słowami tej znanej piosenki religijnej prowadząca koncert Pani Kamila Konieczny, rozpoczęła części artystyczną. Jako pierwszy wystąpił Zespół piosenki i ruchu „Pyza”, który działa przy Ośrodku Kultury w Albigowej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Dacewicz. Zespół ten powstał w 1991 roku. Tańczą w nim dzieci w wieku od 3 – 12 lat. Pyza zdobywa wiele nagród i wyróżnień, otrzymała Grand Prix oraz została dwukrotnym laureatem przeglądu Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy taneczne” organizowanego w Nisku. Sukcesem były występy podczas meczów siatkówki super ligi, a także na meczach reprezentacji Polski w siatkówce męskiej i żeńskiej. Dzieci swoimi występami uświetniły mecze ligowe w Bielsku-Białej, Rzeszowie, Mielcu; mecze reprezentacji w Gdyni i Wrocławiu. Występowały również na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas uroczystości otwarcia Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn.

   Wiele wrażeń, emocji i wzruszeń wywołał występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łańcucie prowadzonego przez Panią dyrektor Annę Nycz. Placówka ta rokrocznie angażuje się w oprawę artystyczną naszego koncertu charytatywnego. Trzy grupy dziecięce zaprezentowały wiązankę tańców ludowych: - grupa Biedronki pod kierunkiem Pani Katarzyny Nalepa zatańczyła „Laskowiaka”, - grupa Jagódki pod kierunkiem Pań Ewy Dec i Anny Chudzik wykonała taniec „Depce konik” i „Maryneczka”, - natomiast grupa Ekoludki pod kierunkiem Pań Barbary Jazienickiej i Elżbiety Czechowicz zaprezentowała „Taniec Góralski” i „Bystra woda”.

   W czasie koncertu, nie mogło również zabraknąć grupy teatralnej z naszej szkoły w składzie: Karolina Morawska, Maciej Kubka, Kamil Kondziołka, Tomasz Bała, Gabriela Fus, Klaudia Lis, Sebastian Golak, Klaudia Litwin, Dagmara Wikiera, Szymon Bełz, Karol Curzytek. Uczniowie zaangażowani w działalność Koła Artystycznego działającego w szkole pod kierunkiem Pań: Barbary Kuźniar i Kamili Konieczny. Swoimi występami uświetniają uroczystości szkolne, uroczystości lokalne, występują w zaprzyjaźnionych szkołach, biorą udział w konkursach teatralnych i muzycznych – odnosząc liczne sukcesy. Uczniowie przedstawili sztukę teatralną pt.; „ Trzy razy nie”, poświęconą tematyce uzależnień oraz umiejętności podejmowania odpowiedzialnych decyzji i wyborów życiowych. Wszystkich występujących członkowie SK Caritas obdarowali pysznymi słodkościami.

   Po zaprezentowaniu lokalnych grup artystycznych, przyszedł czas na gwiazdę koncertu Zespół Classic. To jeden z pierwszych zespołów, które w latach 90-tych pojawiły się na rynku muzycznym. Od początku istnienia, czyli od 1992 roku Robert Klatt i Mariusz Winnicki starają się nieustannie zaskakiwać swoich fanów, tworząc dla nich piosenki i teledyski na najwyższym poziomie, mogą poszczycić się bardzo bogata dyskografią - w swoim dorobku artystycznym mają 12 płyt. Do największych hitów Classica należą, m.in. „Jolka, Jolka", „Piękną miałaś twarz", „To nie przyjaźń tylko miłość", a także „Miłego dnia". Zespół Classic z koncertu na koncert zdobywał sobie coraz większą rzeszę fanów, obecnie cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Podczas swojego występu artyści zafascynowali widownię, porywając ją w wir tańca i wspólnego śpiewu.

   Koncert Zespołu "Classic" był zwieńczeniem spotkania. Prowadząca imprezę, w imieniu organizatorów podziękowała wszystkim młodym artystom za występy, opiekunom występujących grup za trud włożony w ich przygotowanie oraz wszystkim obecnym na widowni za przybycie na koncert, stworzenie wspaniałej atmosfery i wsparcie naszej akcji. Pani Kamila wyraziła również nadzieję, że VI Łańcucka Caritasiada pod hasłem „Wielkie Serce Nam Daj" sprawiła, iż sami bardziej poczuliśmy potrzebę niesienia pomocy innym, biorąc jednocześnie odpowiedzialności za ich szczęście.

   W organizację koncertu bardzo czynnie zaangażowali się obecni członkowie Szkolnego Koła Caritas: Bartłomiej Wrona, Dawid Kubala, Adrian Ulman, Joanna Dźwierzyńska, Monika Gottfried, Justyna Wałczyk, ale również byli członkowie koła – absolwenci ZST: Dominika Fryc i Adrian Bojda. Na holu MDK prezentowali oni kroniki ze swoją charytatywną działalnością, każdemu darczyńcy wręczali caritasowskie czapeczki, koszulki i zakładki, a w czasie przerwy wszystkich częstowali pysznymi, pieczonymi przez rodziców uczniów ZST, ciasteczkami. Dekoracje na koncert przygotowała Dominika Fryc.

   VI Łańcucką Caritasiadę – „Wielkie Serce Nam Daj" zakończył oficjalnie Ks. Prałat Artur Janiec – Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej dziękując wszystkim za przybycie i wsparcie akcji na rzecz Świetlicy Środowiskowej Caritas w Łańcucie.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

marzec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Goście na stronie

Odwiedza nas 609 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach