Rok 2016/2017

Rok 2016/2017

„Bezpieczna Przyszłość”

   17 maja 2017 roku uczniowie klasy 2c TPS wzięli udział w IV Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 koncertem orkiestry wojskowej, następnie prof. Jerzy Posłuszny Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej powitał zaproszonych gości i zgromadzoną młodzież - uczestników święta bezpieczeństwa. Podkreślił, że tegoroczne święto rozpoczęło obchody 5-lecia realizowanego przez WSPiA Programu „Bezpieczna Przyszłość”, w skład którego wchodzi m.in. Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa.

   Uczniowie ZST i kilku innych łańcuckich szkół ponadgimnazjalnych, w tym roku przystąpili do w/w programu już po raz trzeci. Nominację wstąpienia w poczet słuchaczy Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa, w imieniu wszystkich uczniów z łańcuckich szkół, przyjął Longin Figiela – uczeń naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo dumni. Projekt „Bezpieczna Przyszłość” objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Ukierunkowany jest na działalność profilaktyczną i edukacyjną w zakresie zagrożeń związanych z używaniem: alkoholu, narkotyków, dopalaczy i Internetu oraz zasad odpowiedzialności karnej za przestępstwa i wykroczenia.
   Podczas IV Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego na obiektach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zorganizowano liczne atrakcje i ciekawostki, można było podziwiać m.in. pokazy minersko-pirotechniczne, pożarnicze, tłumienia buntu więźniów oraz ekspozycje wyposażenia służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa. Zainteresowani uczestniczyli w konferencjach naukowych dotyczących tematyki bezpieczeństwa, zorganizowanych konkursach sprawnościowych, brali udział w pokazach współpracy Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego na miejscu wypadku drogowego. Podziwiali działania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, gaszenie płonącego oleju oraz kontrolowanych wybuchów niebezpiecznych substancji. Odbył się także pokaz użycia siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego, symulacja bezpiecznego hamowania przed przeszkodą oraz prezentacje psów służbowych.    Atrakcji było naprawdę wiele, przez co każdy znalazł coś dla siebie. Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież przez uczestnictwo w tym święcie, uświadamia sobie jak ważna jest edukacja dla bezpieczeństwa i działania profilaktyczne, które w tym dniu mają na „wyciągnięcie ręki”.

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Łańcut w liczbach

Partnerzy szkoły

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 402 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach