Rok 2018-2019

Rok 2018-2019

Pożegnanie klas IV technikum

    „Właściwie nie boję się nieznanego. Tylko trochę szkoda mi tracić to, co znam (...)”
26 kwietnia 2019 roku stał się dla uczniów klas czwartych technikum nie tylko dniem zakończenia roku szkolnego 2018/2019, ale także czasem pożegnań: z przyjaciółmi, kolegami z klasy, wychowawcami, gronem pedagogicznym oraz murami, w których spędzili cztery lata, zdobywając cenną wiedzę i przygotowując się do podróży w dorosłość. Podróży, która właśnie się rozpoczyna...

 

   Gratulując wszystkim absolwentom ukończenia szkoły, dyrektor mgr inż. Marek Miezin przypomniał o wartościach, którymi powinien kierować się młody człowiek u progu dorosłego życia, zobowiązaniach wobec społeczeństwa, koniczności dalszego rozwoju zawodowego i osobistego. W imieniu swoim, wychowawców klas: mgr inż. Anny Balawender, mgr Ewy Brzyszcz, mgr inż. Lesława Kiełba oraz wszystkich nauczycieli, życzył absolwentom spełnienia marzeń i sukcesów; by pamięć o szkole i latach w niej spędzonych pozostała w ich sercach jak najdłużej.

   Przez 4 lata pod sztandarem Zespołu Szkól Technicznych uczniowie zdobywali wiedzę, kształcili umysły i przygotowywali się do dorosłego życia. Sztandar stanowił symbol bogatej historii i tradycji szkoły. Przypominając o obowiązku czuwania nad jego honorem i honorem szkoły, uczniowie klas czwartych przekazali sztandar młodszym kolegom, a od tej chwili najstarszym uczniom.

   Najbardziej wyczekiwanym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród uczniom, którzy w szczególny sposób wyróżnili się nauką, osiągnięciami sportowymi , aktywną pracą na rzecz szkoły, działalnością w SK Caritas oraz kole artystycznym. Popłynęło wiele ciepłych słów, zakręciła się w oku łza... Najważniejsze jednak były życzenia, aby pielęgnować w sobie te wartości, dzięki którym „chce się”: doskonalić, tworzyć dla kogoś, nieść pomoc innym... Niech one nie ulegną zatraceniu...

   Uroczystość zakończyło wystąpienie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Pauliny Wikiery oraz film przygotowany przez uczniów, w którym przywołali wiele wspomnień i podziękowali swoim nauczycielom za cztery wspólne lata, czego wyrazem były wręczone kwiaty.
Zwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i wspólny obiad.

   Nadszedł czas, by powiedzieć „do widzenia”, lecz pamiętajmy, że „to nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to koniec początku”. Czas otworzyć kolejne drzwi... Dziękujemy za klucz!

Fot. Tomek Dudek

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Łańcut w liczbach

Partnerzy szkoły

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach