Aktualności 2023-2024

Aktualności 2023-2024

Erasmus + konferencja podsumowująca

    W dniu 22 czerwca 2024r. w Zespole Szkół Mechanicznych im.Władysława Andersa w Rzeszowie odbyło się spotkanie w ramach programu Erasmus +VET realizowanego przez Konsorcjum zrzeszające szkoły oraz placówki kształcenia zawodowego którego liderem jest firma EDU-IT z Rzeszowa. W konferencji wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, koordynatorzy ze szkół z województwa podkarpackiego oraz reprezentantka Działu Współpracy Międzynarodowej z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Czytaj więcej...

Czwarta edycja praktyk TB

    6 czerwca 2024 roku klasa 3A TB zakończyła praktyki zawodowe na rzeszowskich budowach prowadzonych przez firmę Developres & Rywal. Uczniowie trzeciej klasy technikum budownictwa, jak zwykle, korzystali z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez Developres&Rywal. Zostali także wyposażeni w niezbędny na budowach sprzęt.

Czytaj więcej...

2aBR zwiedza Muzeum Zamek

    7 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 2aBR, pod opieką wychowawczyni Barbary Kuźniar i nauczycielki historii Anny Balawender, mieli okazję zobaczyć ekspozycje Muzeum Zamku w Łańcucie. W trakcie zwiedzania obejrzeli szereg komnat, które oczarowały wszystkich bogactwem wystroju i wyposażenia; poznali ciekawostki z życia mieszkańców i właścicieli zamku; zachwycali się zbiorami broni palnej i białej.

Czytaj więcej...

Między nami mechanikami…

   24 maja 2024 roku swoją działalność zapoczątkowała Szkolna Galeria Sztuki, której głównym celem jest odkrywanie i prezentowanie talentów naszych szkolnych artystów. Pomysłodawcą a zarazem kustoszem galerii jest Barbara Kuźniar, która realizując w trakcie lekcji języka polskiego jeden z tematów dotyczących życia artystów i roli jaką pełnią w społeczeństwie, dowiedziała się o niezwykłych zainteresowaniach Macieja Wojnara.

Czytaj więcej...

50-lecie zdania matury

   W dniu 1 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się spotkanie absolwentów Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie w rocznicę 50 – lecia zdania matury i ukończenia szkoły. Organizatorami spotkania byli Panowie Ryszard Kluz i Jan Cwynar. W spotkaniu z pośród grona zaproszonych nauczycieli wzięli udział: mgr inż. Stefan Ruta – wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, mgr Stanisław Czech – wychowawca klasy oraz mgr inż. Marek Miezin obecny dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

Czytaj więcej...

„Sleeveface – ubierz się w książkę”

   28 maja w czytelni Zbiorów Regionalnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Sleeveface – ubierz się w książkę”. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii w taki sposób, aby okładka książki scalała się z rzeczywistością. W kategorii szkół ponadpodstawowych II miejsce zdobył uczeń klasy 1b TPS - Jan Wójcik. Dbałość o szczegóły, kolorystyka i jakość wykonania zdjęcia zdecydowały o zwycięstwie.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Języków Obcych

   24 maja 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego “Puzzle with Languages – Puzzle mit Sprachen” skierowana do uczniów klas I i II naszej szkoły. W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe zespoły z klas 1a, 1b, 1c, 2a i 2b technikum oraz po raz pierwszy uczniowie Szkoły Branżowej - przedstawiciele klasy 1b. Celem zmagań językowych było promowanie nauki języków obcych oraz zachęcenie uczniów do zwiększenia swojej aktywności w życiu szkoły, zweryfikowania przez uczestników swojej wiedzy i umiejętności językowych w sposób nietuzinkowy i przyjemny.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Logistycznej

   W dniu 24 maja 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie wzięli udział w IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Logistycznej w Zespole Szkół im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie. Kierunek Technik logistyk reprezentowali: Jakub, Michał i Dawid. Uczeń klasy 2A/TL Jakub zajął 4 miejsce spośród dziesięciu honorowanych i kilkudziesięciu reprezentantów. Oprócz prestiżu zwycięstwa uczestnicy zdobyli atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Szkolenie nauczycieli w Valladolid

    W dniu 20 maja 2024 roku grupa nauczycieli ze szkół technicznych z Rzeszowa i Łańcuta rozpoczęła szkolenie typu job shadowing. Nauczyciele odwiedzają centra edukacji zawodowej oraz firmy produkcyjne w Valladolid w regionie Castilla y Leon. Szkolenie organizowane jest w ramach Erasmus+ przez konsorcjum szkół i instytucji na czele z rzeszowską firmą EDU-IT.

Czytaj więcej...

2 tura Erasmusa +

   Benjamin Surowiec uczeń drugiej klasy szkoły branżowej o kierunku mechanik pojazdów samochodowych przebywa na praktyce zagranicznej w dniach od 13 maja -24 maja 2024r. w mieście Bilbao w Hiszpanii w firmie ATXURI AUTOMOCIÒN . Uczeń został zapoznany z przepisami BHP w miejscu odbywania szkolenia zawodowego, gdyż jest to element kluczowy dla bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Benjamin poznał metody pracy stosowane w firmie, co ułatwiło mu zrozumienie codziennych procedur.

Czytaj więcej...

Ostatni zajazd

   10 maja 2024 roku klasa 2a wraz z opiekunem Anną Wyczarską uczestniczyła w ciekawej lekcji muzealnej „Ostatni zajazd” - przygotowanej na podstawie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Zajęcia odbyły się w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego w Muzeum - Zamku w Łańcucie. W czasie spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o okolicznościach powstania polskiej epopei narodowej i mieli możliwość poznania kultury sarmackiej.

Czytaj więcej...

Praktyka zawodowa ERASMUS +

    W dniach 7-20 kwietnia 2024 Kacper Buszta i Bartosz Mierzwa, uczniowie III klasy technikum o specjalności technik pojazdów samochodowych, odbyli staż w zagraniczny w warsztacie samochodowym Tameni Snc Di Tameni Franco E Baronchelli Marco Brescia we Włoszech. Staż zawodowy odbył się w ramach programu Erasmus+VET, realizowanego przez konsorcjum szkół i instytucji doskonalenia zawodowego na czele z rzeszowską firmą EDU-IT.

Czytaj więcej...

Murarz roku 2024

    29 kwietnia 2024 roku w pracowni budowlanej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego, uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik budownictwa wzięli udział w II Szkolnym Konkursie MURARZ ROKU 2024. Nasi uczniowie przystąpili do wykonania zadania na wcześniej przygotowanych stanowiskach.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 456 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach