Aktualności 2023-2024

Aktualności 2023-2024

Dzień języka ojczystego

    21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ma przypominać o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreślać wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową. W tym dniu również nasza społeczność szkolna, kierując się słowami Franciszka Ksawerego Dmochowskiego ,,Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”, przeprowadziła apel i konkurs wiedzy o języku polskim.

Czytaj więcej...

„Wodne wyzwania”

     W dniu 14.02.2024r. uczniowie klasy 2aTAK/TL wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie, gdzie wzięli udział w drużynowej grze edukacyjnej „Wodne wyzwania”. Gra przygotowana przez Polską Akcję Humanitarną obrazuje problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie i uświadamia o jego wpływie na inne aspekty życia. 

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu I Love Numbers

   W dniu 26 stycznia 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Łańcucie odbyło się uroczyste podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Matematycznego w języku angielskim „I love numbers”, zorganizowanego w tym roku przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie. Na spotkanie przybyli laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie razem z opiekunami.

Czytaj więcej...

Podsumowanie I semestru

  26 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się uroczyste podsumowanie semestralnych wyników w nauce. W sali gimnastycznej o godz. 16.00 spotkali się rodzice, uczniowie, dyrekcja szkoły i nauczyciele, aby razem spędzić czas i poznać osiągnięcia naszej młodzieży. Zebranych gości przywitał Dyrektor Szkoły mgr inż. Marek Miezin, który przypominał, że spotkania „semestralne” stały się Naszą wieloletnią tradycją szkoły.

Czytaj więcej...

Blue Dolphin w praktyce

     Dnia 22.01.2024 roku doradca firmy Blue Dolphin Pan Sebastian Bielas przeprowadził szkolenie teoretyczno-praktyczne dla uczniów klas I, III, IV w zawodzie technik budownictwa. Szkolenie odbyło się w pracowni zajęć praktycznych Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie. Uczniowie zostali zapoznani z marką Blue Dolphin, oraz jej produktami typu: taśmy malarskie, folie, maty zabezpieczające oraz narzędzia malarskie, które zostały przetestowane w praktyce.

Czytaj więcej...

Konkurs „Matematyka w architekturze”

   Na przełomie listopada i grudnia 2023 roku odbyła się I edycja konkursu „Matematyka w architekturze”, skierowanego głównie do uczniów z kierunku technik architektury krajobrazu. Celem konkursu było wzmacnianie zainteresowania matematyką, kształcenie umiejętności łączenia treści matematycznych z otaczającym światem oraz rozwijanie kreatywności.   

Czytaj więcej...

Ostatnie pożegnanie

   Rodzinie zmarłej wyrazy współczucia po śmierci Anny Spichy – Peszko, wieloletniej nauczycielki w Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie składają: Dyrekcja i pracownicy Szkoły oraz członkowie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół TMR. 

Czytaj więcej...

Podziękowanie dla firmy BGW

    Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie kieruje serdeczne podziękowania na ręce Pana Bartosza Walkowiaka, Prezesa Firmy BGW Sp. z o. o. Al. Wielkopolska 53/1 60-603 Poznań – Oddział w Łańcucie ul. Kolejowa 1, 37-100 Łańcut za zakup i bezpłatne przekazanie dwóch monitorów interaktywnych AVTEK TS 7 Lite 86, o łącznej wartości 24 600 zł. oraz wiertarko wkrętarki DEWAL o wartości 522,75 zł. dla naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Konkurs logistyczny

     W dniu 08.01.2024 roku uczniowie klas II i III technikum logistycznego wzięli udział w kolejnej edycji konkursu logistycznego w formie online organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Udział w konkursie jest dobrą formą sprawdzenia się, motywuje uczniów do poszerzania wiedzy oraz wzmacnia umiejętności z zakresu logistyki.

Czytaj więcej...

Szkolenie z narzędziami KUBALA

    Dnia 08.01.2024 roku uczniowie klas 3 i 4 w zawodzie technik budownictwa wzięli udział w szkoleniu praktycznym z zastosowania systemu poziomowania płytek na klipsy SMART LEVEL Firmy KUBALA. Szkolenie przeprowadził Pan Dawid Zych, który zapoznał uczestników z narzędziami oraz technologią wykonania przekazując obszerną wiedze teoretyczną oraz praktyczną. Szkolenie odbyło się w pracowni zajęć praktycznych Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie.

Czytaj więcej...

"Paczuszka dla Maluszka"

    Serdecznie dziękujemy Uczniom, ich Rodzicom oraz Pracownikom Naszej Szkoły, za włączenie się w zorganizowaną w dniach 13-17 grudnia 2023 roku akcję charytatywną "Paczuszka dla Maluszka". Celem tegorocznej zbiorki była pomoc dla Dzieci pozostających pod opieką Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia Bożego św. Karola Boromeusza w miejscowości Wielkie Oczy.

Czytaj więcej...

"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku"

    21 grudnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież z klasy 2aT i 2aBR zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, którym wprowadzili wszystkich zebranych w klimat tego niezwykłego święta. Uczniowie przypomnieli o tradycjach i obrzędach związanych ze świętami, o szczególnym znaczeniu spotkań z rodziną przy wspólnym stole, dzieleniu się opłatkiem, składaniu życzeń i wspólnym kolędowaniu.

Czytaj więcej...

Innowacyjna lekcja angielskiego

    W dniu 19 grudnia 2023 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyła się innowacyjna lekcja języka angielskiego przygotowana przez nauczycielkę języka angielskiego - Beatę Magdoń. Wzięli w niej udział entuzjastycznie nastawieni uczniowie klasy 3a Technikum, którzy w świątecznym klimacie biblioteki w otoczeniu książek doskonalili nie tylko swoje umiejętności językowe, ale także życiowe, tzw. ”Life skills”, które Światowa Organizacja Zdrowia zarekomendowała w makroobszarach odnoszących się do sfery emocjonalnej, rozwoju społecznego i poznawczego młodych adeptów nauki języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

luty 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

Goście na stronie

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach