Aktualności

Podsumowanie I semestru

  26 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyło się uroczyste podsumowanie semestralnych wyników w nauce. W sali gimnastycznej o godz. 16.00 spotkali się rodzice, uczniowie, dyrekcja szkoły i nauczyciele, aby razem spędzić czas i poznać osiągnięcia naszej młodzieży. Zebranych gości przywitał Dyrektor Szkoły mgr inż. Marek Miezin, który przypominał, że spotkania „semestralne” stały się Naszą wieloletnią tradycją szkoły.

  Następnie „mikrofon powędrował” do prowadzącej spotkanie Pani Kamili Konieczny, która ciepło i serdecznie przywitała zebranych i zaprosiła do oglądnięcia występu artystycznego w wykonaniu uczniów działających w szkolnym kole artystycznym. Młodzi artyści uświetnili spotkanie rozważaniami bożonarodzeniowymi, oraz staropolskim zwyczajem złożyli życzenia wszystkim zaproszonym gościom. Występ uczniów ubogacony był przepięknymi polskimi kolędami, które wyśpiewali Madzia Bącal, Maja Styś, Madzia Szmuc, Michał Wrona, Beniamin Surowiec oraz pokazem akrobatycznym w wykonaniu Julii Curzytek. W występie udział wzięli również: Cyprian Góral, Bartłomiej Welc, Szymon Cisek, Zuzanna Litwin.

   Swoje umiejętności zawodowe, w przygotowanej scence tematycznej przedstawili uczniowie, z którymi przeprowadzony został przez Beniamina Surowca wywiad, nacechowany odrobiną humorystycznych wstawek, na które żywiołowo reagowała publiczność.

  Poszczególne zawody prezentowali następujący uczniowie:

Technik Logistyk: Magdalena Bącal, Sylwia Szczepańska, Kamil Wierzbiński
Technik Budownictwa: Kamil Stawarz, Jakub Walat
Technik Architektury Krajobrazu: Magdalena Szmuc, Dominika Pich
Technik Pojazdów Samochodowych: Wiktor Poczykowski, Arek Witek
Technik Spawalnictwa: Michał Ślęk, Jakub Czech

   We wspomnianych scenkach ukazane zostały treści kształcenia zawodowego, współpraca z pracodawcami w organizacji praktyk zawodowych, możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły, uczniowie uchylili również rodzicom rąbka tajemnicy i opowiedzieli co ciekawego dzieje się na zajęciach zawodowych. Wszystkie omawiane zawody przykuły ogromne zainteresowanie wśród rodziców oraz wzbudziły szczery zachwyt. Podczas występu uczniowie zaprezentowali również swoje prace wykonane na zajęciach praktycznych m. in. kompozycje florystyczne, projekty ogrodów, projekty domów 3D, dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się jak będzie wyglądał wymarzony dom. Uczniowie klasy IV technikum pojazdów samochodowych zademonstrowali diagnostykę alternatora na stole probierczym. Natomiast uczniowie klasy I technikum spawalnictwa wykazali się niezłym kunsztem prezentując spawanie MIG/MAG na symulatorze Soldamatic. Prezentację w/w zawodów ubogaciły piękne muzyczne występy Naszych solistek Madzi Bącal i Mai Styś.

   Wszystkim zgromadzonym na spotkaniu przedstawiona została, w postaci prezentacji multimedialnej informacja na temat zagranicznych praktyk zawodowych uczniów i nauczycieli w ramach programu „Erasmus+”, której dokonał Pan Jacek Trzyna.

   Z wielkim zaciekawieniem i podziwem rodzice wysłuchali kolejnej prezentacji nt. inwestycji prowadzonych w szkole w szkole w latach 2018 - 2023, którą przedstawił Pan dyrektor Marek Miezin otrzymując za nią gromkie brawa.

   Kluczowym punktem spotkania było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskali w pierwszym półroczu najlepsze wyniki w nauce, a przy tym co najmniej bardzo dobre zachowanie lub 100% frekwencję. Wspomnianymi listami nagrodzono również rodziców uczniów, którzy w sposób szczególny angażują się w działalność artystyczną i społeczną szkoły. Listy wręczyli dyrektor szkoły – mgr inż. Marek Miezin oraz w-ce dyrektor szkoły – mgr Anna Plizga. Wyróżniono łącznie 33 uczniów, w tym 24 uczniów otrzymało wyróżnienie za osiągnięcie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów powyżej 4,0, jeden uczeń uzyskał 100% frekwencję, natomiast 8 uczniów zostało wyróżnionych za wyjątkowe zaangażowanie w działalność artystyczną i społeczną na rzecz naszej szkoły.

   Nad sprawnością urządzeń technicznych i ich obsługą czuwał Bartek Szubart.

   Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie, a uczniom, którzy swoimi występami ubogacili spotkanie przesyłamy naszą bezgraniczną wdzięczność.

Egzaminy zewnętrzne

Matura

Egzamin zawodowy

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Partnerzy szkoły

Łańcut w liczbach

Kalendarz

luty 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

Goście na stronie

Odwiedza nas 386 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach