Rok 2011/2012

Wycieczka do Warszawy

      Dnia 6 czerwca 2012 roku odbyła się wycieczka szkolna nagradzająca trud uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, a także w szczególny sposób angażowali się w organizację życia szkoły. Nad ranem wyruszyliśmy z Łańcuta w podróż do Warszawy. Po kilkugodzinnej jeździe autobusem przybyliśmy do stolicy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.      Oficjalnie zostało ono otwarte w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu powstania. Po muzeum oprowadzała nas przewodniczka Pani Anna Piotrowska, która przybliżyła nam historię tego wydarzenia. Na terenie muzeum mogliśmy zbierać różne materiały m.in. kartki z kalendarza, które opisywały kolejne dni z przebiegu powstania. Zwiedzaliśmy to miejsce z wielkim zainteresowaniem, mieliśmy możliwość zobaczyć autentyczne zdjęcia, listy i przedmioty z czasu powstania. Podczas pobytu w muzeum obejrzeliśmy film w technice 3D pt. „Miasto ruin”, prezentujący zniszczoną Warszawę po zakończeniu walk.

    Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu i Senatu RP. Po krótkiej Mszy Św., odprawianej przez ks. Artura Jańca w kaplicy sejmowej, udaliśmy się na posiłek. Następnie organizator wycieczki Pan Poseł Kazimierz Gołojuch oprowadził nas po budynku Sejmu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy posłów i senatorów. Odpowiadał na wszystkie nurtujące nas pytania związane z działalnością sejmu.

    Następnie obejrzeliśmy wystawę w Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki. Zobaczyliśmy interesujące pamiątki po ks. Jerzym. Podczas zwiedzania wszystkim towarzyszyła atmosfera skupienia, powagi i wzruszenia.

    Ostatnim etapem naszej wycieczki był spacer po warszawskiej Starówce. Mogliśmy obejrzeć z bliska Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenkę Warszawską.

Po całym dniu zwiedzania Warszawy podziękowaliśmy Panu posłowi Gołojuchowi i udaliśmy się w drogę powrotną do Łańcuta.

Wycieczka była bardzo udana. Opiekunami wycieczki byli Pan dyrektor Marek Miezin, Pani Lucyna Kielar, Pani Kamila Konieczny i Pan Jacek Trzyna.

 

Dominika Fryc

Patrycja Bar


 

Informacje o ochronie danych osobowych

Deklaracja dostępności strony internetowej

Łańcut w liczbach

Partnerzy szkoły

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Goście na stronie

Odwiedza nas 629 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Zespół Szkół Technicznych

ul. Armii Krajowej 51A

37-100 Łańcut tel. 17 225 2286

fax 17 225 6893

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sport w mediach

 

Szkoła w mediach